Oxycort na trądzik

Oxycort na trądzik – opinie, cena

Oxycort na pewno pomaga na trądzik. Jest to znany środek, który pomoże osobom zmagającym się z trądzikiem zadbać o gładką cerę oraz wyeliminowanie pryszczy. Oxycort stosuje się na trądzik zwykły oraz różowaty. Można go kupić w formie aerozolu, zawiesiny oraz maści. Jest dostępny w każdej aptece, ponieważ należy do leków popularnych oraz często kupowanych. Kosztuje ok. 10-20 złotych – w zależności od miejsca zakupu.

Czy oxycort ma skutki uboczne?

Lek może powodować skutki uboczne, bardzo rzadko, ale należy o nich wiedzieć – może pojawić się świąd, zaczerwienienie, podrażnienie skóry, wysypka, stan zapalny lub nadmierne owłosienie. Takie objawy występują czasami i po ich pojawieniu się należy od razu udać się do lekarza oraz odstawić preparat.
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny stosować oxycortu. Jest to niewskazane i odradzane. Nie mogą go stosować osoby mające otwarte rany oraz cierpiące na zmiany nowotworowe skóry. Preparatu nie podaje się również dzieciom.

Czym jest oxycort?

Jest to preparat złożony z oksytetracykliny oraz hydrokortyzonu. Pierwsza substancja działa przeciwbakteryjnie, a druga zapobiega stanom zapalnym. W pewnym stopniu obie substancje są zdolne przenikać do układu krążenia.

Podsumowując, oxycort nie jest sztandarowym lekiem na trądzik, lecz ma walor wspomagający. Oprócz tej maści stosuje się kosmetyki na trądzik, leki na trądzik oraz odpowiednią higienę. Dopiero taki zmasowany i złożony atak pomaga usunąć kłopotliwe pryszcze. Zanim kupimy i zastosujemy oxycort poradźmy się lekarza. On na pewno poradzi i powie o możliwych skutkach ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *