Palenie Papierosów a Trądzik

Palenie Papierosów a Trądzik

Jaki wpływ mają papierosy na trądzik?

Palenie papierosów wpływa na ludzki organizm bardzo niekorzystnie: wywołuje raka, niszczy płuca i cerę, prowadzi do problemów towarzyskich – nie wszyscy lubią, gdy w ich domu pali się papierosy.

Cera palaczy jest żółtawa i sucha, wygląda źle, zażółcone są palce. Udowodniono również, że palenie papierosów przyspiesza rozwój trądziku. Proces zapalny skóry jest u palaczy znacznie silniejszy, podobnie jak pocenie się – a wydzielanie sebum jest powiązane z występowaniem trądziku. Źródła medyczne podają, że u palaczy wolniej goją się trądzik oraz rany. Na forach internetowych wypowiadają się byłe palaczki, które widzą, że po odstawieniu papierosów ich cera wygląda lepiej i jest na niej mniej wyprysków trądzikowych.

Co zatem robić?

Na pewno najlepiej jest zrezygnować z palenia papierosów, a jeśli nie jest to możliwe ograniczyć palenie do jednego-dwóch papierosów dziennie. Wpłynie to pozytywnie na zdrowie, wygląd oraz stan kieszeni. Każdy palacz zyska na rzuceniu nałogu 200-400 złotych miesięcznie. Pieniądze te można przeznaczyć na leczenie trądziku, zakup droższych, lecz skutecznych kosmetyków do cery trądzikowej. Lepiej kupić dobre kosmetyki pomocne w ograniczaniu trądziku i jego leczeniu niż puszczać pieniądze w powietrze z papierosowym dymem.

2 myśli o “Palenie Papierosów a Trądzik

  1. Seba

    Polepszenie cery to pierwsze, co mnie ucieszyło po rzuceniu palenia! 🙂 Polecam wszystkim. Dla skóry, jak i ogólnego zdrowia.

    Reply
  2. Chłopak23

    Jest nawet takie pojęcie “trądzik palacza”, czy “cera palacza” 😀 Wszyscy wiemy chyba, że żółte robią się od tego zęby, paznokcie, a skóra szarzeje. Dla mnie to jasne i nigdy nie paliłem. Jednak paliła moja dziewczyna i długo oj długo namawiałem ją do tego, żeby rzuciła palenie. Nie miała dużych problemów z trądzikiem, To raczej ja się z nim męczę. Ale kiedy przestała palić to faktycznie można było zauważyć rażącą różnicę. Ona zaczęła błyszczeć!! A więc wniosek jeden: Dziewczyno, Chłopaku – rzuć papierosy dla lepszego wyglądu! 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *