Parówka na Trądzik

Parówka na Trądzik – Pomaga!

Parówka na trądzik

Parówka jest działaniem podejmowanym w celu zwalczania trądziku, takich kłopotliwych skórnych zmian. Do miski wlewa się wrzątek, dodaje się ziół, nachyla się nad takim naczyniem, kładzie się ręcznik na głowie i gorąca, aromatyczna para oddziałuje na cerę zanieczyszczoną krostkami.

Ziołowe parówki pomagają osobom, które mają cerę tłustą i trądzikową. Zabieg udrażnia ujście gruczołów łojowych oraz zmniejsza wydzielanie się tłustej warstwy, czyli sebum. Skóra po parówce znacznie mniej się przetłuszcza i nie świeci się już tak. Parówka rozszerza pory skóry i zanieczyszczenia dzięki niej wychodzą na zewnątrz.

Jak przygotować się do parówki?

Najpierw należy umyć porządnie twarz, a następnie wykonać peeling, czyli oczyścić wstępnie skórę. W garnku gotujemy wodę, dodajemy do niej rumianek, nagietek, skrzyp polny, szałwię. Rumianek działa łagodząco, przeciwzapalnie, ułatwia gojenie się ran, nagietek łagodzi podrażnienia skóry, skrzyp polny wzmacnia skórę, a szałwia dezynfekuje i odmładza skórę. Lipa znakomicie nawilża skórę.

Następnie staramy się oczyścić cerę, pochylając się nad garnkiem i pozwalając, aby zioła działały oczyszczająco na cerę – jednorazowa parówka trwa nie dłużej niż 15 minut.

Parówki trzeba stosować przez dłuższy czas, co najmniej raz w tygodniu, przez pół roku. Jeśli nie pomoże, to wówczas trzeba przedłużyć czas stosowania takiej parówki, czyli stosować ją przez rok lub dłużej. Po parówce twarz wyciera się papierowym ręcznikiem i nakłada maseczkę – ważne tylko, aby była to maseczka ściągająca, czyli na przykład z zielonej glinki lub z kurzego białka.

Obie maseczki są tanie – maseczka z zielonej glinki kosztuje około 8-20 złotych, a z białka kurzego kosztuje grosze, ponieważ tworzy ją białko kurzego jaja z kilkoma kroplami cytryny. Parówka jest w pełni bezpieczna i można stosować ją latami, nie należy się jej obawiać, ponieważ jest to ziołowa parówka, czyli w pełni naturalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *