Pasta cynkowa na Trądzik

Pasta cynkowa na Trądzik

Leczenie trądziku ma kilka łatwych i tanich sposobów. Jednym z nich jest pasta cynkowa – na pryszcze działająca wysuszająco i antybakteryjnie. Świetnie sprawdza się w roli pierwszej pomocy przy pojawieniu się niedoskonałości.

Nie jest to lek, ani silna substancja, która będzie w stanie zdziałać cuda. Jest to jednak metoda, która szybko goi pojawiające się wypryski. Sama przyczyna – którą najczęściej jest zła dieta, zmiany hormonalne i nieodpowiednia pielęgnacja, pozostaje bez zmian. Pasta cynkowa nie jest w stanie zaradzić temu, że pryszcze się pojawiają. Staje się jednak niezastąpionym sposobem pozbycia się ich w stosunkowo szybkim czasie. Wystarczy nawet jedno użycie, by wyraźnie zmniejszyć widoczność wyprysku.

Pasta cynkowa, czy maść?

W zależności od tego, jak silnego wysuszenia potrzebujemy, możemy zdecydować się na pastę cynkową lub maść. Ta druga posiada w swoim składzie substancje natłuszczające, dlatego jeśli mamy z natury suchą skórę, warto zdecydować się na drugą opcję. Pasta to idealny wybór dla osób o typowej dla trądziku cerze tłustej, bądź mieszanej. Działa szybciej, intensywniej i nie stanowi w takim przypadku zagrożenia.

Jak stosować pastę cynkową?

Na pryszcze nakładamy ją punktowo. Najlepiej nakładać ją na noc, ze względu na jej rzucającą się w oczy białą barwę i ciężką konsystencję. Tak pokryte pastą wypryski po obudzeniu są już o wiele mniej zaczerwienione i widoczne.

Warto przetestować działanie tlenku cynku na własnej skórze. Okazać się może, że to bardzo dobra alternatywa dla drogich substancji, które możemy dostać tylko na receptę. Pasta cynkowa jest do kupienia w każdej aptece, nie wymaga wcześniej zdobytej u lekarza recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *