Pasta do zębów na trądzik

Pasta do zębów na trądzik

Osoby zmagające się z dość delikatną formą trądziku na pewno mają dość podobny problem. Złośliwość losu bywa bowiem okrutna i najczęściej najgorsze wypryski na skórze uwydatniają się dopiero wtedy, gdy szykujemy się do ważnego dla nas wyjścia i po prostu chcemy dobrze wyglądać. Nic więc dziwnego, że w takich sytuacjach próbujemy chwytać się dosłownie czego tylko możemy, aby maksymalnie zniwelować tę niedoskonałość skóry i ułatwić sobie przykrycie wyprysku makijażem. Wśród wielu znanych sposobów na domowe pozbywanie się trądziku jest oczywiście pasta do zębów. Czy jednak naprawdę leczy ona trądzik albo w ogóle cokolwiek pomaga?

Wysuszanie trądziku jest niepodważalne

Nie da się ukryć tego, że pasta jak żaden inny kosmetyk potrafi dosłownie w kilka minut potężnie wysuszyć krostę znajdując się na naszej skórze. Nałożenie malutkiej kuleczki pasty do zębów na wyskakujący wyprysk faktycznie go więc unieszkodliwi, ale tak naprawdę ze stanu zapalnego skóry przechodzimy do podrażnia. Podrażnienie prezentuje się już bardziej w formie zaczerwienia, a to oczywiście łatwiej ukryć pod makijażem niż górkę w postaci wyprysku. Warto tutaj się jednak zastanowić dlaczego drogie kosmetyki na trądzik potrzebują nawet całej nocy na wysuszenie wyprysku, a pasta do zębów robi to w kilka minut.

Powodem tego są takie składniki jak chociażby fluor, soda, mentol czy woda utleniona. Wszystkie te składniki błyskawicznie wysuszają, ale przeznaczone są do zabijania bakterii w jamie ustnej, a nie do leczenia skóry. Co gorsza, w niektórych pastach do zębów znajdują się składniki, które nawet potrafią być niebezpieczne dla naszej skóry. Jeśli już chcemy się ratować w ten sposób to tylko i wyłącznie najprostszą pastą, bez żadnych dodatków wybielających, ścierających zęby czy wielu substancji zapachowych i smakowych.

Nie można stosować pasty na trądzik zbyt często

Korzystanie z pasty do zębów do walki z wypryskami jest jakimś pomysłem, ale tylko jeśli stosujemy to od przypadku do przypadku, gdy zależy nam na dobrym wyglądzie w tej akurat chwili. Dłuższe stosowanie zdecydowanie nie jest zalecane, tym bardziej, że może przyczynić się do pogorszenia stanu naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *