Peeling Enzymatyczny na Trądzik

Peeling Enzymatyczny na Trądzik

Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej

Peeling jest złuszczaniem warstwy wierzchniej skóry, czyli naskórka. Obecnie znany jest peeling fizyczny (nazywany często mechanicznym), czyli mający drobinki ścierające, oraz enzymatyczny. Ten drugi jest delikatniejszy, ma w sobie enzymy roślinne, które docierają w głąb skóry, rozpuszczają połączenia międzykomórkowe oraz usuwają martwy naskórek.

Enzymy pochodzą z owoców papai oraz ananasa. Peeling fizyczny ma w sobie fragmenty łupin orzechów, pestek, cukru, soli, kawy i może działać drażniąco na naskórek. Peeling enzymatyczny jest znacznie delikatniejszy, nie podrażnia naskórka i prowadzi do odnowienia skóry o wiele skuteczniej, delikatniej i nie uszkadzając wrażliwych naczynek.

Dla kogo Peeling Enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny nadaje się dla osób mających problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi oraz posiadających delikatną cerę. Osoby cierpiące na trądzik również stosują takie peelingi.

Peelingi enzymatyczne kupowane w sklepie są delikatne, kosmetyczka używa o wiele mocniejszych preparatów, ale nie czynią one szkody, ponieważ używane są pod odpowiednim nadzorem.

Kto nie powinien stosować peelingu enzymatycznego?

Na pewno osoby z cerą atopową nie powinny stosować peelingu enzymatycznego. Pozostali mogą sobie pozwolić na stosowanie dwa razy w tygodniu takiego rodzaju peelingu. Częściej nie, bo może to prowadzić do podrażnienia oraz ścierania skóry.

W jaki sposób należy nakładać peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny delikatnie nanosimy na czystą skórę twarzy, szyi i dekoltu. Może to być skóra sucha albo też wilgotna. Na czas od 3 do 20 minut maksymalnie. Czasami nakłada się go na całą noc, ale musi to być bardzo delikatny specyfik. Specyfik zmywa się wodą. Skóra po użyciu peelingu enzymatycznego jest delikatna, wypoczęta, gładka.

Ile kostuje Peeling Enzymatyczny, jaka jest Cena?

Obecnie można kupić różne peelingi, najlepiej jednak zakupić peeling do cery delikatnej. Po jego zastosowaniu można czuć pieczenie, dlatego dobrze jest wetrzeć delikatny krem, a poza tym nie wystawiać cery na ekspozycję słoneczną.

Prawie każda firma produkuje peeling enzymatyczny. Kosztują one od 12 do nawet 100 złotych. Nowinką jest peeling na bazie mączki ryżowej, delikatny, – dodatek mączki ryżowej sprawia, że peeling rozjaśnia cerę.

Podsumowując, peeling enzymatyczny jest delikatnym kosmetykiem. Warto stosować go rozsądnie, nie pozwolić sobie na zniszczenie skóry. Ma więcej zalet od peelingu fizycznego, zatem najlepiej stosować właśnie peeling enzymatyczny.

Najlepiej kupować peelingi, które nie mają zapachu i są bardzo delikatne. Zapachowe kosmetyki częściej uczulają i mogą prowadzić do alergii lub podrażnień osoby bardziej wrażliwe. Zachęcamy do kupowania peelingów enzymatycznych, które na pewno dobrze oczyszczą cerę i wydobędą jej blask.

One thought on “Peeling Enzymatyczny na Trądzik

  1. Agnieszka

    To jedyny peeling, który mogę stosować na moją osłabioną od maści na trądzik skórę. Ma delikatne działanie i świetnie złuszcza skórę, co ma duże znaczenie przy wysuszającej się skórze, kiedy to wszystko odchodzi i wygląda bardzo nieładnie. Ja używam taniego, żadnych za 100zł, choć pewnie są to już luksusowe peelingi. Zwykły enzymatyczny za jakoś 10-15zł.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *