Peeling na Trądzik

Peeling na Trądzik – Jaki?

W trądzik peelingiem

Na trądzik warto stosować wygładzający cerę peeling. Może to być peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Ten drugi działa znacznie delikatniej.

Peelingów jest sporo, każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Peeling złuszcza wierzchnią warstwę skóry i pomaga pozbyć się trądziku.

Jak często stosować peeling?

Peeling stosuje się co najmniej raz w tygodniu, lecz nie częściej niż dwa razy. Zaleca się kupowanie peelingu delikatnego, bez drażniącego zapachu. Zalecane jest także stosowanie peelingów u kosmetyczki – są to profesjonalne kosmetyki, a kosmetyczka wie jak sobie z nimi poradzić.

Peeling przywraca cerze blask, usuwa zmęczenie oraz szarość cery – jest to kosmetyk używany w Polsce od kilkunastu zaledwie lat, lecz już zdobył dużą sławę.

Ile kosztuje peeling?

Peelingi kosztują od 10 do 20 złotych, czasem można je kupić za 30-100 złotych, wszystko zależy od marki specyfiku oraz miejsca zakupu.

Domowy Peeling na Trądzik

W domu można stosować peeling z miodu, peeling z mydła i cukru, peeling z kawy, peeling z mleka, czy otrębów. Takie peelingi na pewno będą pomocne i nie podrażnią cery. Jeśli cera jest mocno podrażniona i zaczerwieniona wówczas poleca się stosowanie peelingu enzymatycznego. Inne mogą uszkodzić delikatną skórę twarzy.

One thought on “Peeling na Trądzik – Jaki?

  1. Marcin

    Zdecydowanie enzymatyczny, jeśli ktoś jest w trakcie leczenia skóry środkami antytrądzikowymi. Używam retinoidów i są one na tyle mocne, że nawet ten drobnoziarnisty jest dla mnie zbyt mocny. Początkowo nawet nie chciałem stosować żadnych peelingów, ale należy. Skóra sucha i tak się łuszczy, należy dbać o to, by zmywać stary naskórek. Ważne jest jednak wybieranie tych delikatnich metod.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *