Plamy po trądziku

Plamy po trądziku » Gdzie leży problem?

Plamy po trądziku – chrońmy skórę przed promieniowaniem UV

U wielu osób z cerą trądzikową potrafią pojawiać się nie tyle blizny co nieestetyczne plamy na skórze, będące po prostu pewnego rodzaju przebarwieniami skóry. Nawet jeśli komórki skóry dobrze się zregenerują to niestety plamy pozostają. Nie wyglądają one zbyt estetycznie, szczególnie gdy mamy jasną karnację skóry, ale jedynym sposobem ich usuwania naprawdę nie musi być tylko i wyłącznie stosowanie mocnego makijażu.

Zacznijmy jednak od tego dlaczego tak w ogóle plamy po trądziku się pojawiają, gdyż mając taką wiedzę będziemy mogli w przyszłości unikać tego problemu, a więc nie narażać się na występowanie nowych plam. Trądzik sam z siebie, wbrew pozorom, rzadko kiedy pozostawia typowe plamy, co najwyżej blizny, ale to po naprawdę poważnym wyprysku, który jeszcze dodatkowo wycisnęliśmy, co absolutnie nie jest wskazane. Problemem jest tutaj jednak promieniowanie UV. Osoby z cerą trądzikową powinny ograniczać działanie promieniowania UV na skórę twarzy i wcale nie oznacza to, że podczas pięknej pogody mamy zamykać się w domu i zasłaniać wszystkie okna. Powinniśmy po prostu stosować kremy z mocnym filtrem UV. Dzięki temu w miejscach występowania trądziku słońce nie zrobi nam żadnych plam.

Pozbywanie się plam po trądziku jest oczywiście możliwe w większości gabinetów kosmetycznych, chociażby metodami laserowymi, ale także w domu można samodzielnie nakładać specjalne kremy peelingujące. Te stopniowo usuwają wierzchni naskórek, aby po wielu tygodniach odsłonić nam już zdrową, niczym nie zniszczoną skórę. Naturalnie wizyta w gabinecie kosmetycznym zapewni nam o wiele szybsze efekty.

Istnieje również wiele domowych metod na pozbywanie się plam po trądziku, które opierają się na wykorzystywaniu różnych naturalnych produktów do przygotowania toników, maseczek czy kremów. Stosując takie domowe metody zawsze róbmy próbę na małym fragmencie skóry, na przykład na dekolcie. Wrażliwość naszej cery może być różna i dlatego skóra też różnie może reagować na takie metody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *