Płyn na trądzik – Micelarny

Płyn na trądzik – Micelarny

Płyn micelarny zawiera w sobie aktywne micele, które przyciągają kurz, brud i makijaż. Oczyszczanie jest proste, wystarczy przetrzeć twarz wacikiem nasączonym w tej substancji. Produkt nie podrażnia a micele działają silnie, bez zbędnego pocierania.

Micele to cząsteczki mikroskopijnych rozmiarów. Płyn micelarny to wodny roztwór zawierający właśnie te drobinki. Micele działają niczym magnes przyciągają do siebie tłuszcz i pochłaniają jego nadmiar (sebum czy resztki kosmetyków), roztwór wodny rozpuszcza pozostałe zanieczyszczenia. Płyn micelarny doskonale nawilża skórę oraz dba o warstwę hydrolipidową naskórka.

Płyn micelarny nie zawiera alkoholu, który podrażnia wrażliwą skórę, używa się go bez konieczności stosowania wody więc nie wysusza. Płyn micelarny nadaje się do skóry trądzikowej bo nie zawiera żadnych substancji zapachowych, barwników. Ma w sobie składniki jedynie naturalnego pochodzenia. Woda z kranu często ma w swym składzie sole magnezowe i wapniowe, które podrażniają gruczoły łojowe i mogą wzmożyć wydzielanie sebum.

Używanie płynów micelarnych może nie usunie trądziku ale na pewno wspomoże leczenie i sprawi, że skóra będzie goiła się szybciej. Płyn ten jest dobry zarówno dla cery tłustej jak i bardzo wrażliwej. Skóra jest dokładnie oczyszczona i nie odczuwa się efektu ściągnięcia jak po niektórych żelach do twarzy.

One thought on “Płyn na trądzik – Micelarny

  1. Fosi

    Wydaje mi się, że to już wie każdy – najlepszy sposób na zmywanie makijażu to płyn micelarny, nie podrażnia, nie powoduje alergii i nie działa źle dla cery z trądzikiem, która nie powinna być przemywana niczym z alkoholem. Płyn micelarny to jest taka własnie naturalna metoda, sama używam i widzę dużą poprawę. 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *