Pokrzywa na Trądzik

Czy Pokrzywa jest dobra na Trądzik?

Pokrzywa jest bardzo dobrym, naturalnym lekiem, który skutecznie pomaga na trądzik. Ma działanie wzmacniające, odtruwające i oczyszczające. Kiedyś była stosowana zewnętrznie w postaci okładów na choroby reumatyczne, w kolkach, w paraliżach i na wrzody. Jako napar natomiast w astmie, w chorobach żołądka i w gorączce. Sprzyja prawidłowej pracy nerek, dlatego jest niezastąpiona przy leczeniu chorób układu moczowego. Poza tym obniża poziom cukru we krwi, pobudza krążenie, zwiększa liczbę krwinek czerwonych, działa silnie przeciwazapalnie. Leczy awitaminozę, wzmacnia odporność, poprawia pracę przewodu pokarmowego i działa moczopędnie.

Pokrzywa jest niezwykle bogata w witaminy i minerały, a jej najcenniejszy składnik to chlorofilina, czyli roślinny chlorofil, który odtruwa nasz organizm i zapewnia młodość, witalność i energię. Właśnie dlatego pokrzywa jest idealnym rozwiązaniem na trądzik. Mimo swojego szerokiego zastosowania pokrzywy nie powinno pić się jednak cierpiąc na zespół policystycznych jajników, chorobę Cushinga, występowanie cyst, nowotworu macicy oraz w okresie ciąży i karmienia piersią. Pokrzywa działa świetnie na porost włosów, a także wzmocnienie paznokci i również w takich celach jest spożywana. Obok tak szerokiego zastosowania leczenie trądziku jest jednak najważniejsze i uznawane za najbardziej ewidentne i skuteczne.

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze pokrzywa jest idealnym lekarstwem na trądzik. Można stosować ją wewnętrznie pijąc herbatę z tej rośliny z dodatkiem miodu bądź cytryny, ale także zewnętrznie robiąc sobie okłady na miejsca dotknięte trądzikiem. Wystarczy gotować oczyszczoną pokrzywę przez kilka minut, a następnie użyć jej jako maseczki przeciwtrądzikowej. W takiej formie można też pokrzywę pić, przygotowując napar samodzielnie. Jest możliwe także stosowanie pokrzywy w postaci tabletek dostępnych w aptece, które bazują na silnym działaniu przeciwzapalnym pokrzywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *