Pot a trądzik

Pot a trądzik – przyczyna?

Nadmierna praca gruczołów łojowych nasila objawy trądziku. Nie jest on bezpośrednią przyczyną powstawania choroby, ale może wzmacniać jej objawy. Osoby, które kochają wysiłek fizyczny i nie chcą z niego rezygnować, bądź ludzie którzy mają tendencje do nadmiernej potliwości powinni w szczególny sposób dbać o higienę.

Kosmetyki antybakteryjne, sok z cytryny działają odświeżająco, dodatkowo ważne jest noszenie wygodnych ubrań z naturalnych włókien. Materiały przylegające do ciała podrażniają skórę i rozprowadzają bakterie. Częste przebieranie się w ciągu dnia również jest wskazane w tej sytuacji. Ważne jest niedotykanie twarzy brudnymi czy spoconymi dłońmi, a w czasie treningu dobrze jest od czasu do czasu przecierać twarz, najlepiej naturalnym tonikiem.

Niewskazane jest również nakładanie makijażu, który w połączeniu z potem, martwym, naskórkiem oraz sebum zatyka pory i powoduje powstawanie pryszczy. Dużo zanieczyszczeń znajduje się również we włosach, dlatego tak ważne jest spinanie ich w czasie treningów.

One thought on “Pot a trądzik – przyczyna?

  1. Piotrek

    No główny problem osób ćwiczących na siłowniach – WŁAŚNIE DLATEGO TAKIE WAŻNE JEST UŻYWANIE RĘCZNIKÓW NA MATACH/MASZYNACH!!! żeby te wszystkie bakterie się nie przenosiły. Nie mówimy już tylko o tym, że one się przenoszą z naszej twarzy na inną część ciała, a z jednej osoby na drugą. BARDZO WAŻNE! na to powinno się uczulać każdego

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *