Problemy z trądzikiem

Problemy z Trądzikiem? Nie jesteś sam

Problemy z trądzikiem, w młodości i wieku dojrzałym

Trądzik jest problemem rosnącej grupy ludzkiej populacji. Różne są jego postacie: znane są trądzik niemowlęcy, cystowy, neuropatyczny, młodzieńczy, różowaty, chlorowy. Zróżnicowane są również możliwości leczenia tego skórnego problemu. Słabsze postaci trądziku można leczyć za pomocą odpowiedniej higieny, właściwej diety, maści, kosmetyków. Bardziej nasilone postaci trądziku możliwe są do leczenia specyfikami takimi, jak leki hormonalne przepisywane przez lekarza ogólnego lub dermatologa.

Trądzik zawsze kojarzy się z problemami takimi, jak walka z tłustą cerą, kolejnymi pryszczami, koniecznością tuszowania wyprysków przed wyjściem z domu. W tuszowaniu pomocą służą odpowiednie podkłady oraz pudry. Jednak tuszowanie wyprysków jest jedynie chwilowe, nie stałe rozwiązanie.

Czy jest jakakolwiek pociecha w tej sytuacji? Pociecha może być jedna: trądzik leczony prawie zawsze mija. Gdy nie wyciska się pryszczy i nie drapie ich to mija gładko, nie pozostawiając szpecących blizn oraz zrogowaceń. W trądzik należy uderzyć w sposób zmasowany: właściwą higieną, odpowiednią dietą, właściwymi środkami kosmetycznymi, dobrze dobranymi lekami, rezygnacją z alkoholu oraz palenia papierosów. Tylko taki zmasowany atak ma sens i przynosi właściwy efekt w postaci zdrowej i gładkiej skóry.

Leczenie trądziku trwa od pół roku nawet do dwóch lat – w zależności od stopnia nasilenia tej skórnej dolegliwości. Jednak nadzieja jest w tym że można całkiem skutecznie pozbyć się tego problemu.

3 myśli o “Problemy z Trądzikiem? Nie jesteś sam

 1. Bercia

  spirytus salicylowy może pomoc, ale tylko punktowo. Jak uzyjemy go na całje twarzy bardzo nam wysuszy skórę i nie pozbędziemy się trądziku. Na kobieta.wp.pl/kat,26369,title,Skuteczna-walka-z-tradzikiem-czy-to-w-ogole-mozliwe,wid,16523085,wiadomosc.html?ticaid=112a1b znalaząłm parę dobrych rad jak radzić sobie z pryszczami. Może i wam pomogą 🙂

  Reply
 2. Holi1209

  Spirytus działa dobrze miejscowo, ale tak na dłużsżą metę to mocno wysusza i jego stosowanie nie jest zalecane. Podobnie jak kosmetyki z alkoholem. Zamiennikiem spirytusu może być pasta cynkowej, w której cynk również działa podobnie, jak spirytus – miejscowo wysusza, ale jednak robi to mniej agresywnie. Poza tymi radami polecam wszystkim przebadać się dobrze, bo trądzik to czasem wynik innych problemów np. hormonalnych, albo z nietolerancjami pokarmowymi, czy alergiami na składnik kosmetyków. Również wizyta u dermatologa jest konieczna.

  Reply
 3. Ada

  Ale kwas salicylowy przecież jest stosunkowo dobrym wyborem, prawda? Stosuję preparat maści cynkowej z jego dodatkiem i jestem zadowolony. Jak to w ogóle mowa o spirytusie czystym? 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *