Pryszcze na Czole

Pryszcze na Czole – Przyczyna

Pryszcze na czole występują często

Pryszcze na czole pojawiają się dosyć często. Dlaczego tam? Ponieważ cera na czole jest dość tłusta, podobnie jak na brodzie, i tworzy raj dla pryszczy. Małe pryszcze na czole raczej przeszkadzają i nie dodają nam uroku.

Jakie są przyczyny pryszczy na czole?

Przyczyn może być szerokie spektrum: tłuste włosy, sebum wydzielające się zbyt obficie, łupież, niedostateczna higiena, czyli zbyt rzadkie mycie cery twarzy odpowiednim, delikatnym mydłem. Czoło jest częścią strefy T, czyli znanego obszaru czoła, nosa i brody. W tej strefie najczęściej pojawiają się pryszcze, ponieważ ten obszar twarzy jest szczególnie tłusty. Innymi przyczynami pryszczy są zmiany hormonalne u kobiet przed miesiączką czy u młodzieży w okresie dojrzewania, stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, tłusta dieta, makijaż, złe nawyki związane ze spaniem, na przykład zbyt rzadkie zmiany pościeli – to wszystko może wpływać na intensywną produkcję pryszczy. Uwzględnić należy także genetykę, czyli to, co dziedziczymy po naszych przodkach. Ponadto noszenie kapeluszy, kasków i hełmów może przyczyniać się do powstawania pryszczy na czole.

Jak dbać o cerę z pryszczami?

Codziennie rano i wieczorem należy ją przemywać tonikiem. Następnie wykonać tak zwaną parówkę, czyli oddziaływać na cerę wrzątkiem z rozpuszczonymi w niej ziołami, co pozwala oczyścić cerę. Kolejnym krokiem jest właściwa higiena skóry głowy – codzienne mycie głowy szamponem przeciwłupieżowym, jeśli taki łupież występuje, oraz izolowanie tłustych włosów od twarzy. To na pewno pomoże pozbyć się problemów z pryszczami. Raz w tygodniu zalecana jest maseczka z zielonej glinki, która osusza twarz i ściąga pory. Dobrze działa także pasta z drzewa sandałowego oraz soku ze świeżego ogórka. Dzięki niej cera będzie oczyszczona i nawilżona jednocześnie, a pryszcze znikną. Inną maseczką jest maska z owoców: pomarańczy, cytryny, grejpfruta, z dodatkiem pomidora. Taka mikstura odświeży i oczyści cerę. Można także nakładać maseczkę z rozgniecionej w blenderze cytryny. Olejek z drzewa herbacianego na pewno wesprze troskę o cerę.

Oto kilka cennych wskazówek:

Pij 8-10 szklanek wody dziennie, unikaj ostrych przypraw, jedz dużo świeżych owoców, joga, medytacja i techniki relaksacyjne są wskazane. Unikaj papierosów oraz alkoholu. Ograniczaj spożywanie słodzonych napojów

Podsumowując, wszystkie te sposoby stosowane konsekwentnie pozwolą na pewno ograniczyć występowanie pryszczy. Konsekwencja, cierpliwość i wytrwałość przyczynią się do wygrania wojny z pryszczami i krostami.

One thought on “Pryszcze na Czole – Przyczyna

  1. tosia

    I pozbyć się grzywki – to też można dodać do sposobów na pryszcze na czole. Najpierw sie je robi po to, by je ukryć, a potem nie można ich wyleczyć, bo włosy wciąż roznoszą bakterie. Najgorzej latem, jak się tam cała skóra spoci itd. Nie ma co, naprawdę. Lepiej odkryć grzywkę, przemęczyć się, a potem mieć spokój. 🙂 Żeby się szybciej pozbyć to już następne rady są u góry. Odkrywamy, leczymy i mamy spokój!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *