Pryszcze na Głowie

Pryszcze na Głowie – Co robić

Pryszcze na Głowie

Pryszcze na głowie czasem pojawiają się, chociaż znacznie rzadziej od pryszczy na twarzy lub klatce piersiowej. Zazwyczaj są niewidoczne, ponieważ występują na skórze głowy, a przykrywają je włosy.

Często są efektem podrapania skóry głowy podczas jej mycia, szczotkowania, czesania grzebieniem lub nawet suszenia. Czasem kurz, tłuszcz i brud przyczyniają się do powstawania pryszczy w tym właśnie miejscu. Ich przyczyną mogą być niedostateczna higiena, używanie zbyt tłustych kosmetyków, zażywanie leków. Zdarza się, że genetyka, czyli predyspozycje odziedziczone po przodkach sprawiły, że na skórze głowy wystąpiły pryszcze. Zmiany hormonalne również mają spore znaczenie dla pojawienia się pryszczy pod włosami. O wiele bardziej podatni na powstanie pryszczy na głowie są ludzie zmagający się z łupieżem.

Co robić, w jaki sposób radzić sobie z takim problemem? Można sięgać po różnorodne specyfiki – miód lub cynamon na przykład albo medykamenty zawierające właśnie miód i cynamon. Nie zaleca się stosowania antybakteryjnie działającego miodu oraz łagodzącego objawy pryszczy cynamonu osobom cierpiącym na alergię na te właśnie produkty. Ponadto cynamon pobudza wzrost włosów oraz rozjaśnia ich kolor. Dobierając kosmetyki do pielęgnacji włosów należy wczytać się w ulotki i sprawdzić czy nie blokują porów skóry.

Nie zaleca się stosowania odżywek do włosów – najgorsze dla osób cierpiących na pryszcze na głowie są te, których spłukiwać nie trzeba. Siarka nie jest polecana, ponieważ stwierdzono przypadki, w których puder siarkowy wywoływał nieoczekiwany efekt i pogarszał samopoczucie osoby cierpiącej na pryszcze na skórze głowy.

W przypadkach dużego nasilenia występowania pryszczy dobrze jest skontaktować się z dermatologiem, który przepisze leki doustne lub do smarowania skóry głowy. Często połączenie specyfików doustnych i kosmetyków stosowanych zewnętrznie przynosi pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *