Pryszcze na Nogach

Pryszcze na Nogach – Dlaczego?

Pryszcze na nogach także się zdarzają

Pryszcze na nogach czasami się zdarzają. Nie tylko twarz i klatka piersiowa przeżywają wysyp tej wątpliwej ozdoby. Najczęściej skarżą się na nie osoby mające wrażliwą skórę. Nie występują one zazwyczaj w dużej ilości, dlatego wiele osób ignoruje ten problem. Jednakże w przypadku, gdy pryszcze na nogach podrażniają skórę należy na poważnie zająć się tym skórnym problemem i zadbać o ulgę.

Dlaczego na nogach pojawiają się pryszcze?

Powodami najczęściej są nadmierne pocenie się oraz używanie zbyt mocno pachnących mydeł. Czasami także ciąża lub zaburzenia hormonalne powodują wysyp pryszczy na nogach. W tym ostatnim przypadku pryszcze swędzą i występują w dużym nasileniu. Należy być ostrożnym podczas usuwania owłosienia za pomocą wosku. Sporo osób skarży się na podrażnienia skóry po takim zabiegu i występowanie pryszczy przypominających wyglądem duże bąble. Zakażenia bakteryjne skóry sprzyjają pojawianiu się pryszczy mających białe główki, dużych i bolących. Problemy bakteryjne pojawiają się w wyniku podrażnień skóry w wyniku usuwania włosków maszynką do golenia. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas takich zabiegów.

Noszenie sztucznych ubrań, skarpet i obuwia również może przyczynić się do powstania pryszczy – uwięzienie skóry w rajstopach lub obuwiu, które nie przepuszczają powietrza jest niezdrowe, nieprzyjemne i szkodliwe.

Uciążliwe pryszcze występujące w dużym natężeniu należy leczyć antybiotykami oraz środkami kosmetycznymi. Zanim jednak zaczniemy je stosować niezbędna jest wizyta u dermatologa, który zdiagnozuje stan skóry i dobierze odpowiednie środki, a następnie wystawi na nie receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *