Pryszcze na Nosie

Jak się pozbyć pryszczy na nosie?

Trądzik dotyka obecnie zarówno osoby w wieku dojrzewania, jak i dorosłych. Na jego powstawanie wpływ ma zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne, zła dieta, palenie papierosów, zapychające kosmetyki oraz także stres.

Co ciekawe – w zależności od miejsca występowania pryszczy, mamy do czynienia z innym problemem. Nowe spojrzenie na medycynę sprawia, że coraz częściej problemy zdrowotne pojmowane są jako sposób informowania o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu. Szczególnie widać to na skórze, bo to ona jest narządem odpowiadającym za kontakt ze światem zewnętrznym.

Pryszcze na nosie – co znaczą?

Po pierwsze stres, który nasila produkcję łoju. Pewnie nie raz zdarzała się sytuacja, że to przed ważnym spotkaniem, czy egzaminem pojawiała się krostka. Po drugie dieta. Szczególnie ta bogata w cukier, dlatego ważne jest jego ograniczenie. Mniej słodyczy i nadmiernie słodzonych napojów, ciastek, batonów, a nawet tych z pozoru zdrowych mieszanek muesli – czytaj składy produktów! Także wszelkie nietolerancje pokarmowe są uzewnętrzniane właśnie w tym miejscu. Wiele osób cierpi na nietolerancję laktozy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Powszechnie powiedziane zostało, że nietolerancje objawiają się poprzez problemy z układem trawiennym. To błąd. Ci, którzy zmagają się z trądzikiem cierpią często właśnie na nietolerancje pokarmowe. Poza laktozą powoduje je często gluten, bądź dodatki do żywności: barwniki, siarczany, sztuczne konserwanty.

Po trzecie na nosie uzewnętrzniają się problemy z sercem, ciśnieniem krwi, cholesterolem i poziomem witaminy B. Może warto zbadać stan swojego zdrowia i móc ewentualnie wyeliminować te dolegliwości. Suplementacja witaminy B i jej dostarczanie w pokarmach jest istotna zawsze, dlatego warto jest o nią zadbać.

Jak się pozbyć pryszczy na nosie?

Jeśli zależy nam na szybkim zlikwidowaniu pryszcza, należy zastosować punktowo maści, kremy i żele przeznaczone do leczenia trądziku. Najczęściej mają one w swoim składzie substancje wysuszające. Podobnie działa także cynk. Pasta cynkowa jest naturalnym i szybkim sposobem. Również tanim w stosunku do innych środków. Stosuje się ją na noc, ponieważ pozostawia biały ślad na skórze. Efekty zauważalne są nawet już następnego dnia.

One thought on “Jak się pozbyć pryszczy na nosie?

  1. Halina09

    Potwierdzam. Ja smarowałam się pastą cynkową na noc i pomagało. Ale dodatkowo też używałam Benzacne. Najczęściej to było tak, że Benzacne rano, a cynk wieczorem, Pomogło. Swoją drogą śmiesznie, gdy pryszcze wyskakują tylko na nosie. Ja to mam jeszcze na brodzie, ale podobno jedno i drugie miejsce to śmieciowe jedzenie głównie. Żeby nie było… 😀 Staram się jeść zdrowiej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *