Pryszcze na policzkach

Pryszcze na Policzkach – Jak wyeliminować?

Przyczyny i Zapobieganie

Pryszcze na policzkach są dołujące. Skóra na policzkach jest gruba, zatem pryszcze mogą pozostawić bardzo widoczne blizny. Jednak pryszcze na policzkach nie różnią się niczym od krostek na innych częściach ciała. Kurowanie pryszczy wymaga gorliwości, wytrwałości oraz staranności. Na policzkach mogą pojawiać się pryszcze o czarnych lub białych główkach, które blokują pory i utrudniają im oddychanie. Pryszcze pojawiają się najczęściej wtedy, gdy cera jest tłusta i pokryta grubą warstwą sebum.

Pryszcze na policzkach – przyczyny

Przyczynami pojawiania się pryszczy na policzkach są okres dojrzewania, menstruacja, ciąża oraz menopauza. Jeśli hormony nie są zrównoważone to wówczas cera jest tłusta i często pokryta pryszczami. Podskórne pryszcze na policzkach są szczególnie dokuczliwe. Dotykanie twarzy brudnymi rękami przyczynia się do powstania pryszczy. Używanie pędzli do pudru oraz gąbek do pudru, które nie są czyszczone regularnie powoduje bakteryjne zakażenie skóry i w konsekwencji pryszcze. Parabeny również podrażniają cerę i mogą wywołać krosty.

Jak zapobiegać pryszczom?

Aby pryszcze nie pojawiły się na policzkach należy zadbać o higienę osobistą. Myć twarz dwa razy dziennie letnią wodą oraz odpowiednim środkiem do cery trądzikowej. Kosmetyki powinny być pozbawione olejków. Należy unikać dotykania twarzy rękami i podpierania głowy rękami. Wyciskanie pryszczy jest zakazane – to najlepsza droga do stworzenia blizn na twarzy. Pryszcze można wyeliminować, można też im zapobiec – oba te działania wymagają rozwagi oraz wytrwałości. Jednorazowe działanie nie przyniesie oczekiwanego skutku.

One thought on “Pryszcze na Policzkach – Jak wyeliminować?

  1. laser

    Te blizny… nigdzie nie są takie trudne jak właśnie na policzkach. Miałem problem z trądzikiem dwa lata temu. Dzięki regularnemu stosowaniu środków leczniczych, wyszedłem z tego, ale blizny pozostały. Czoło można przeżyć, brodę, nos, ale policzki i te boki twarzy… strasznie to wygląda. Mam nadzieje, ze pomoże mi leczenie laserem, bo uzbierałem kasę i idę niedługo do lekarza. Mnóstwo pieniędzy na to idzie :/

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *