Pryszcze Po Goleniu

Pryszcze Po Goleniu – Jak zapobiegać

Pryszcze po goleniu to częsta przypadłość. Część mężczyzn cierpi – mają podrażnioną cerę, krosty i wypryski, nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Najlepiej wówczas zadbać o czystość, golenie w miarę delikatną maszynką oraz higienę cery. Odpowiednia higiena jest najlepszym sposobem dbałości o cerę.

Trzeba golić się delikatnie, a po goleniu umyć maszynkę do golenia oraz nałożyć na twarz odpowiedni specyfik przeciwtrądzikowy. – zalecany jest nawilżający krem do cery trądzikowej. Nie należy golić się codziennie, lecz raz lub dwa razy w tygodniu. Takie podejście do trądziku jest całkiem dobre – im większa delikatność i lepsza higiena, tym mniejszy trądzik.

Zaleca się zwykłe golarki. Panom którzy zarost zostawiają zaleca się jego przycinanie trymerem. Po goleniu nie wolno mocno trzeć twarzy ręcznikiem, lecz należy delikatnie ją nim osuszać.

Podsumowując, trądzik po goleniu pojawia się u połowy panów, jednak można z nim zwyciężyć, zapobiegać jego sianiu po całej twarzy. Dzięki właściwej higienie jest to całkiem realne.

One thought on “Pryszcze Po Goleniu – Jak zapobiegać

  1. Kamil

    Określenie higiena to jest trochę za mało powiedziane, bo ja sam osobiście nie mam się za kogoś, kto źle oczyszcza swoją skórę, a zawsze po goleniu mam problem. Jedyne co pomaga, to odpowiednia maszynka. A tak kremy, żele, maści… No nic – mimo szczerych chęci. Działa to zapobiegająco, pozwala szybko pozbyć się problemu, ale jednak on wraca i ciężko jest z nim wygrać. 🙁

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *