Pryszcze przed Okresem

Pryszcze przed Okresem

Pryszcze pojawiające się przed menstruacją są dość powszechną przypadłością. Każda pani ma od czasu do czasu z nimi problem. Czasami jest to pojedynczy pryszcz, nieraz jednak są to całe skupiska pryszczy.

Pryszcze przed okresem – przyczyny

Blokada porów oraz nadprodukcja sebum są najczęstszymi przyczynami powstawania pryszczy. Często hormony są winowajcą, który powoduje wysyp pryszczy na kilka dni przed okresem. Pocieszające jest to, że takie pryszcze bardzo szybko znikają – czasem nawet bez żadnego leczenia.

Przyczyną pojawiania się pryszczy mogą być także pigułki antykoncepcyjne. Warto porozmawiać o tym z ginekologiem. Zazwyczaj jednak pryszcze powstają w związku z wahaniami hormonalnymi, dlatego warto zadbać o wyrównanie nastroju i zapytać specjalistów o sposoby medyczne, które będą pomocne. Nie zawsze jednak istnieje taka konieczność

Jak zapobiegać powstawaniu pryszczy przed okresem?

Dwa razy dziennie należy przemywać twarz delikatnym tonikiem, aby usunąć tłuszcz z cery. Po oczyszczeniu cery należy nawilżyć ją delikatną emulsją. Później dopiero można nałożyć inne kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej. Powinny być one oparte na wodzie, a nie na substancjach oleistych. Warto zakupić specyfiki, które zawierają kwas salicylowy. Ma on ogromne znaczenie dla osuszania cery trądzikowej.

Podsumowanie, właściwa higiena oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków na cerę pomagają pozbyć się takich niechcianych gości.

One thought on “Pryszcze przed Okresem

  1. Joanna

    Ciężko zewnętrznie zapobiegać.. Mi pomaga jak nie jem czekolady i innych słodyczy przed okresem. Wtedy trochę lepiej. Ale każda kobieta wie, jaki wtedy apetyt na to 😉 heh

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *