Przebarwienia Potrądzikowe

Przebarwienia Potrądzikowe

Bardzo często po ciężkiej walce z trądzikiem zostają jeszcze liczne przebarwienia czy blizny, podobnie jak trądzik psują one estetykę twarzy i wprowadzają w zły nastrój. Istnieje jednak wiele metod i kosmetyków, które pozwalają z tym walczyć.

Jak leczyć przebarwienia potrądzikowe?

Istnieją dwie metody. Pierwsza to metoda lecznicza, która opiera się na profesjonalnych zabiegach, takich jak zabiegi laserowe, dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne lub kosmetyki apteczne, które zawierają kwas hialuronowy, azaleinowy, czy silikon. Działają one przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwzaskórnie oraz mają działanie redukujące i spłycające blizny.

Istnieje również wiele preparatów wybielających, które zawierają hydrochinon, kwas kojowy czy kwas askorbinowy. Na rynku istnieje też wiele produktów zawierających naturalne wyciągi takie jak śluz ślimaka czy krem z masy perłowej, które działają zmiękczająco, łagodząco i regenerująco.

Druga metoda przebarwienia potrądzikowe to ta naturalna

Metody naturalne są słabsze od metod leczniczych i należy stosować je profilaktycznie. Na przebarwienia, plamy po trądzikowe dobre działanie mają produkty rozjaśniające, takie jak sok z cytryny, ogórek czy soda oczyszczona. Można z nich w łatwy sposób przygotować kojące toniki czy maseczki. Ważne jest to, by w leczeniu skóry trądzikowej czy potrądzikowej nie stosować silnych detergentów czy alkoholu, najlepszym kosmetykiem jest szare mydło czy woda aloesowa. Ma ona silne działanie kojące i nawilżające.

One thought on “Przebarwienia Potrądzikowe

  1. Xaavy

    Mi dermatolog powiedziała, że jedyne działające metody, jeśli się chce mieć faktycznie ładną buzię – to inwestycja w cykl zabiegów u kosmetyczek, które sprowokują skórę do regeneracji lub cykl laserowego leczenia, które jako jedyne daje 100% pewności, że się uda. Pieniędzy idzie na to strasznie dużo. Ale jak ktoś latami używał żeli, maści, tabletek itd to teraz niech sobie tylko to przeliczy. Walka z trądzikiem NIGDY nie była tania. A szkoda.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *