Ropne Pryszcze na Twarzy

Ropne Pryszcze na Twarzy

Sposób na ropne pryszcze, wyciskać czy nie?

Ropne pryszcze na twarzy, dekolcie i ramionach nie są ciekawą ozdobą. Odbierają urodę, bolą, pieką i przeszkadzają. Cierpią z ich powodu nastolatki oraz dorośli, jest to jednak problem z którym można sobie poradzić.

Czy wyciskać ropne Pryszcze

Co robić z takimi pryszczami? Na pewno nie wolno ich wyciskać oraz rozdrapywać. Koniecznie należy dbać o to, aby myć twarz delikatnie, delikatnie osuszać ją ręcznikiem, przemywać tonikiem, smarować nawilżającym kremem, traktować delikatną maseczką – z glinki, aspiryny, lub drożdży. Maseczkę nakłada się co najmniej raz w tygodniu. Po takiej kuracji powinny znikać z twarzy i przestać szpecić naszą cerę.

Sposób na ropne Pryszcze

Ropne pryszcze nie są ozdobą, ale można je zlikwidować. Jeśli domowe sposoby nie pomagają to niezbędna będzie wizyta u kosmetyczki, która oczyści twarz i na podstawie naszej cery dobierze nam odpowiednią kurację przeciwtrądzikową. Jeżeli kuracja ta będzie zawodna to pozostaje nam wizyta u lekarza dermatologa, który przepisze nam leki miejscowe lub doustne.

Samodzielnie można stosować parówkę: zagrzać wodę, rozpuścić w niej rumianek, czyli przygotować napar z tego ziela i nachylić głowę, przykrywając ją ręcznikiem. Oddycha się, wdychając parę, a cera staje się oczyszczona. Taka parówka pomaga, gdy stosuje się ją co najmniej dwa-trzy razy w tygodniu.

Zalecane są odpowiednie toniki do cery trądzikowej. Do mycia cery nie należy używać zwykłych mydeł, lecz jedynie mydła przeznaczone do cery trądzikowej. Kurację należy stosować regularnie oraz konsekwentnie, co najmniej przez pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *