Sauna a trądzik

Sauna a Trądzik » Czy wizyta mi pomoże?

Trądzik to problem, który dotyka coraz większej ilości osób. Jest to kłopotliwa sytuacja, kwestia która może skutecznie obniżyć naszą pewność siebie. Trądzik działa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, jest to także bardzo często wynik problemów ze zdrowiem. Trądzik można jednak pokonać na bardzo wiele sposobów. Bardzo zalecane jest zmienienie swojej diety na zdrowszą – rezygnacja ze słodyczy i cukrów w ogóle (także słodzonych napojów).

Na trądzik działa także świetnie sauna. Może to być dla niektórych osób nowość, ale wiadome jest jak dobre działanie oczyszczające na cerę mają wykonywane w domu parówki. Taki zabiega otwiera pory, dzięki czemu w skórę łatwiej wchłaniane są składniki peelingów i maseczek. Sauna ma podobne działanie. Dzięki odblokowaniu porów, ich zawartość czyli zanieczyszczenia łatwiej wychodzą na wierzch. Regularne wizyty w saunie są w stanie bardzo mocno oczyścić cerę. Oczywiście do takiej wizyty w saunie trzeba się dobrze przygotować.pomaga na skórę łojotokową z makijażem, dlatego bezwzględnie trzeba go wcześniej zmyć, a także oczyścić skórę twarzy. Po wizycie w saunie należy przetrzeć twarz tonikiem, a potem zastosować peeling np. enzymatyczny (wskazany do cery trądzikowej), a także maseczkę (np. z glinką). Sauna wskazana jest gdy cierpisz na trądzik pospolity lub atopowe zapalenie skóry.

Podczas wizyty w saunie wypocimy wszystkie toksyny, a nasza cera dzięki odblokowaniu porów pozbędzie się nadmiaru sebum, które prowadzi do przetłuszczenia skóry i powstawania wyprysków. Dzięki wizytom w saunie pozbędziemy się także nadmiaru soli i metali ciężkich, które także wpływają na cerę negatywnie. Sauna pomaga na skórę łojotokową, czyli najbardziej skłonną do powstawania trądziku, ale także ma zbawienne działanie dla skóry mieszanej. Jak widać więc wizyty w saunie mogą bardzo skutecznie pomóc w walce z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *