Spirulina na trądzik

Spirulina na trądzik – Czy jest skuteczna?

Osoby borykające się z problemem trądziku z całą pewnością chwytają się różnych sposobów, aby chociaż trochę ulżyć swojej skórze, odświeżyć jej wygląd i przede wszystkim ograniczyć pojawianie się na skórze nowych wyprysków. Ciekawą bronią do walki z mniej intensywnym trądzikiem może okazać się spirulina. To mało znane algi, które posiadają jednak mnóstwo cennych dla naszej skóry składników odżywczych. Dlaczego spirulina może być skuteczna na trądzik?

Witaminy i ważne minerały

Te niepozorne algi morskie zawierają w swoim składzie ogromną wręcz ilość cennych witamin, minerałów, a do tego przeciwutleniaczy, które pozwalają skutecznie odżywić skórę. Oczywiście bardzo ważne jest tutaj to, aby kupować spirulinę naturalnego pochodzenia. W sklepach znajdziemy bowiem także produkty uzyskiwane w dużej mierze laboratoryjnie, a to niestety ogranicza ich skuteczność działania.

Lepszy metabolizm i eliminacja bakterii

Regularnie stosowana spirulina przede wszystkim pozwala bardzo skutecznie walczyć z bakteriami oraz infekcjami, co jest efektem właśnie obecności przeciwutleniaczy. Jak na pewno doskonale wiadomo każdemu to właśnie bakterie są główną przyczyną powstawania trądziku, a wykorzystują one fakt zapychania się naszych porów skórnych, które produkują nadmierne ilości sebum.

Składniki zawarte w algach skutecznie zwalczają te bakterie walcząc z różnymi infekcjami skórnymi. Co ciekawe, produkt także znacząco przyspiesza sam metabolizm skóry. Skóra dzięki temu zostaje odżywiona, regeneruje się, a więc jednocześnie i szybciej pozbywa martwego naskórka. To także oczyszcza pory, a przy tym sprawia, że skóra młodnieje i wyrównywane są blizny. Stosując spirulinę często poleca się także dodatkowo kremy złuszczające, które przyspieszą usuwanie martwego naskórka.

Różne postacie spiruliny

Co ciekawe, kupując spirulinę, mamy naprawdę spore możliwości wyboru. Znajdziemy bowiem nie tylko suplementy diety w formie tabletek, ale także i różnego rodzaju żele czy nawet mydełka do codziennej pielęgnacji skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *