Spirytus na trądzik

Spirytus na Trądzik – Czy Działa?

Spirytus jest mocnym alkoholem – fani tego trunku przemywają swoją twarz spirytusem tak, aby pozbyć się brzydkich wyprysków, plam oraz uszkodzeń cery. Jednak ze stosowaniem spirytusu trzeba uważać bo zdania na temat jego stosowania są podzielone. Spiritus bardzo silnie wysusza i może prowadzić nawet do przesuszenia cery, czyli łuszczenia się i pojawienia zmarszczek. Dlatego jeżeli mamy już twarz przemywać spirytusem to nie częściej niż raz w tygodniu. Może pomoc i nie doprowadzi do nadmiernego wysuszenia cery.

Tradycyjny Spirytus można kupić w sklepie spożywczym, a w aptece nabędziemy spirytus salicylowy. Oba są równie polecane na wszelkie kłopoty z cerą. W aptece kupić można także specjalistyczny spirytus o nazwie Afronis. Jest to specjalny spirytus do stosowania na trądzik.

Podsumowując, spirytus może być pomocny, ale nie wystarczy. Właściwe higiena, dieta, leki, kosmetyki – całe spektrum środków pomaga eliminować trądzik z naszej cery. Tylko taki zmasowany atak ma sens. Spirytus jest jednym ze sposobów, lecz wcale nie najlepszym na trądzik, nie polecamy osobom którzy mają suchą cerę .

One thought on “Spirytus na Trądzik – Czy Działa?

  1. jowisz

    nieeeee! tak samo, jak nie stosuje się kosmetyków z alkoholem, tak samo nie używa się spirytusu! działa, bo wysusza, ale to jest straszna metoda, która na dłuższą metę daje więcej strat, niż zysków. odradzam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *