Szałwia na trądzik

Szałwia na trądzik » Silne działanie Oczyszczające!

Zwalczyć trądzik można na bardzo wiele sposobów. Należy być jednak świadomym, czym jest on spowodowany. Tylko wtedy będziemy mogli zastosować metody, które faktycznie pomogą nam na ten problem. Powodów trądziku jest tak wiele, jak metod na niego. Jedną z nich jest szałwia.

Właściwości szałwii są bardzo szerokie. Między innymi:

  • ·pomaga także na dolegliwości miesiączkowe i menopauzalne,
  • ·zwalcza infekcje i zakażenia,
  • ·ogranicza potliwość,
  • ·a także pomaga na cerę.

Szałwia pomaga nie tylko na trądzik, ale także na łuszczycę i grzybicę. Leczenie wyprysków dzięki szałwii zawdzięczamy olejkom eterycznym i flawonoidom. Zawarte w niej związki mineralne mają właściwości odżywcze, a fitohormony i witaminy zwalczają stres oksydacyjny i opóźniają starzenie skóry. Ze względu na swoje szerokie działanie szałwia stosowana jest w bardzo wielu kosmetykach – żelach, kremach, balsamach czy maściach.

Do leczenia trądziku szałwią można stosować napary albo okłady. Szałwia ma bardzo silne działanie oczyszczające, dezynfekujące i przeciwzapalne. Wyraźnie przyspiesza regenerację naskórka i redukuje nadmierny łojotok.

Stosowanie szałwii może bardzo ograniczyć, a nawet całkowicie wyleczyć trądzik. Warto podejść do sprawy cierpliwie i nie oczekiwać natychmiastowych efektów, bo takie są bardzo rzadkie. Z pewnością po zastosowaniu kosmetyków z szałwią bądź użyciu jej w domowy sposób zdecydowanie polepszy się stan naszej cery. Zapewne nasza cera stanie się bardziej świeża, promienna i oczyszczona.

Na poważne i duże zmiany trądzikowe należy jednak stosować silniejsze leki i kosmetyki. Szałwia z pewnością może pomóc w leczeniu trądziku, ale wątpliwe, żeby wyleczyła poważne zmiany skórne.

One thought on “Szałwia na trądzik » Silne działanie Oczyszczające!

  1. Disia

    Chyba najlepiej robić parówki. Z rumianku, albo nagietka też są super. Stary i sprawdzony sposób. Polecam wszystkim! Z ziół do picia stosuję bratek. Od środka dobrze oczyszcza i działa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *