Trądzik na policzkach

Trądzik na policzkach » Co należy zrobić?

Wypryski na policzkach to zazwyczaj wynik złej diety. Mogą być także spowodowane piciem alkoholu albo paleniem papierosów. Zazwyczaj jednak za trądzik na policzkach odpowiedzialne jest nieodpowiednie i niezdrowe odżywianie się. Głównym problemem może być zbyt duża ilość cukru w diecie. Warto więc ograniczyć słodycze, zwłaszcza czekoladę. Źle działa także białe, pszenne pieczywo oraz nabiał, a także jajka. Poza tym z pewnością na stan naszej cery nie pomagają gazowane napoje. Bardzo wiele osób widzi u siebie poprawę cery po przejściu na wegetarianizm lub weganizm. Zwłaszcza niejedzenie mięsa może pomóc w pozbyciu się problemów z cerą.

Powodów pojawiania się pryszczy na policzkach może być jeszcze kilka. Zdecydowanie największe znaczenie ma nadmiar sebum, przez który to pojawiają się wypryski. Poza tym kobiety które nie czyszczą i nie myją swoich przyrządów do makijażu, takich jak pędzle czy gąbki, także mogą cierpieć na trądzik na policzkach. Wypryski na policzkach pojawiają się także częściej w czasie menstruacji, dojrzewania, ciąży czy menopauzy. Jak widać wpływ mają hormony.

Jak zwalczyć trądzik na policzkach?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej diecie i ruchu fizycznym. Dotlenianie cery pomaga o wiele bardziej niż palenie papierosów czy siedzenie przed telewizorem. Poza tym należy dbać o to w jaki sposób pielęgnujemy naszą cerę. Należy używać jedynie takich kosmetyków, które są przeznaczone do naszego typu skóry. Nie należy podrażniać wrażliwej skóry kosmetykami dla skóry tłustej, czy odwrotnie – za mało skuteczne będą kosmetyki do cery wrażliwej, dla skóry tłustej. Należy więc odpowiednio dopasować pielęgnację i kosmetyki. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie wolno pozostawiać na twarzy nadmiaru sebum, ale nie należy także zbyt wysuszać skóry, bo to także doprowadzi do powstania wyprysków.

Jeśli nasze problemy z trądzikiem na policzkach są długotrwałe i nie potrafimy samodzielnie sobie z nimi poradzić, należy wybrać się do dermatologa, który doradzi odpowiednie leczenie.

One thought on “Trądzik na policzkach » Co należy zrobić?

  1. Mariola.W

    Najbardziej problematyczne dla mnie miejsce… I chyba takie, które pozostawia najwięcej przykrych blizn po sobie. Tak długo leczono mnie antybiotykami!! I ten problem stale wracał. A nikt mi nie powiedział, że to od złej diety, albo palenia papierosów. Nikt. Oszczędziłabym wiele pieniędzy. Antybiotyki to jedno, a leczenie potem przebarwień laserem to drugie. Cieszę się, kiedy czytam tego typu artykuły. Szkoda, że trafiam na nie tak późno. Odkąd rzuciłam palenie, zaczęłam jeść zdrowo i ćwiczyć – niesamowita poprawa! Wszystkim powinno mówić się to już na samym początku. Pewnie nie tylko przy trądziku na policzkach. Pozdrawiam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *