Trądzik niemowlęcy

Trądzik Niemowlęcy – Jak Leczyć

Trądzik Niemowlęcy

Trądzik niemowlęcy, czyli uciążliwe krostki, dotyka najmłodszych, czyli niemowląt. Jest to problem natury estetycznej. Pojawia się na policzkach, czole, nie jest od niego wolna także broda maluszka. Jest nieestetyczny, drażni i przeszkadza maluszkowi, doprowadza go do wybuchów płaczu raz nerwowości. Aby poprawić komfort życia malucha trzeba poważnie potraktować ten problem i w żaden sposób nie wolno go bagatelizować. Jeśli wypryski gromadzą w sobie ropę to wówczas należy zdecydowanie z nimi walczyć i pozbywać się ich ze skóry dziecka.

Ropne wypryski sieją się po całym ciele, bolą i drażnią, przeszkadzają maluchowi i jego rodzicom. Na trądzik cierpią dzieci przegrzewane, ale także może on być spowodowany hormonami matki. Nawet 20 procent dzieci może cierpieć na taki trądzik. Jest to jedna piąta populacji niemowlaków, czyli całkiem spora grupa.

Jak przegonić kłopotliwy trądzik? Nawilżając skórę niemowlaka za pomocą emolientów, czyli kosmetyków nawilżających skórę maluszka, przepisanych przez lekarza.

Trądzik ropny leczy się antybiotykami. Dziecka nie wolno przegrzewać, należy je kąpać w delikatnych, hipoalergicznych mydłach lub żelach. Po maksymalnie trzech miesiącach po krostkach nie będzie śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *