Trądzik piorunujący

Trądzik piorunujący – Rodzaj Trądziku

Trądzik Piorunujący

Trądzik piorunujący jest ciężką postacią trądziku, który pojawia się przeważnie u dojrzewających chłopców. Czasem trądzikowi towarzyszą zmiany w układzie kostno-stawowym oraz słabe wyniki badań laboratoryjnych.

Trądzik piorunujący jest nazywany dermatozą, która wymaga skomplikowanej terapii medycznej. Nie wystarcza leczenie miejscowe, trzeba włączyć terapię sterydami, antybiotykami oraz izotretynoiną. W początkowej fazie leczenia może nastąpić wysyp zmian trądzikowych, na co należy być przygotowanym.

Jakie są objawy trądziku piorunującego?

Objawy trądziku piorunującego są nasilone: nie tylko wypryski skórne, lecz także gorączka, leukocytoza, bóle stawów, a dodatkowo zawroty głowy lub nawet omdlenia. Czasami lekarze stawiają inną diagnozę, nie łącząc części objawów z trądzikiem, lecz dostrzegając inne schorzenia.

W skrajnych przypadkach trądziku nieodzowna jest hospitalizacja osoby cierpiącej na to właśnie schorzenie. Pobyt w szpitalu złagodzi objawy, ale na pewno nie wyleczy osoby chorej. Konieczna jest długotrwała kuracja medyczna, której efektem będzie gładka skóra bez blizn. Trądzik piorunujący łączy się z bardzo nasilonymi zmianami skórnymi, nie tyko z krostkami, lecz z różowymi plamami rozlanymi na różnych częściach ciała.

One thought on “Trądzik piorunujący – Rodzaj Trądziku

  1. Orzech10

    Przerażające! Naprawdę współczuję tym, którym się ten trądzik przytrafił. Nawet nie wiedziałem, że taki rodzaj istnieje. A tak narzekałem na swój…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *