Trądzik Przed Okresem, Miesiączką

Trądzik Przed Okresem, Miesiączką

Organizm przed okresem jest podrażniony. Na cerze często pojawiają się pojedyncze wypryski, które są rodzajem trądziku. Nie wolno ich zdrapywać, rozdrapywać lub wyciskać. Trądzik przed okresem ma około 60 procent kobiet. U jednych są to pojedyncze krostki, u innych całe skupiska krost. Wszystko zależy od organizmu. Nie należy się przejmować, bo one szybko znikają, a cera wraca do poprzedniego wyglądu.

Trądzik przed okresem najczęściej pojawia się na podbródku, z boku nosa, na czole. Jest łagodny, szybko znika, nie trzeba go specjalnie leczyć. Wystarczy właściwa higiena oraz stosowanie punktowo żelu lub maści na trądzik. Do tego delikatny tonik, mydło czy krem Taki trądzik nie jest dokuczliwy, lecz okresowy. Jego minusem jest to, że pojawia się regularnie co miesiąc. Najlepiej przed miesiączką nie jeść słodyczy i ostrych przypraw, bo one tylko zaostrzają trądzik.

One thought on “Trądzik Przed Okresem, Miesiączką

  1. sofu

    No z tym to mają problemy nawet dziewczyny, które nie męczą się z trądzikiem… idealny przykład tego, ze to jednak hormony potrafią grac główne skrzypce w przyczynach wyprysków. Faktycznie on znika, ale nie u tych, którzy normalnie już sie meczą z nim i lecza na różne sposoby. Przed okresem najgorszy jest wysyp i ja polecam jednak stosować rożne środki. Nie jest tak łatwo raz w miesiącu przebrnąć przez to 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *