Trądzik ropny

Trądzik Ropny – Wypryski zachodzące ropą

Trądzik ropny, a w zasadzie pod katem medycyny ropowiczy, to tak naprawdę poważniejsza odmiana trądziku pospolitego, na którą to cierpiał praktycznie każdy z nas. Nie bez powodu trądzik ogólnie kojarzony jest z młodzieńczym wiekiem. W okresie dojrzewania zachodzą u człowieka ogromne zmiany hormonalne.

Młodzież w tym okresie często robi się nadpobudliwa, potrafią pojawiać się ogromne romanse, do tego mamy zmiany głosu, ale także i właśnie trądzik, który w tym wieku także jest objawem burzy hormonalnej. Teoretycznie trądzik ten powinien zacząć znikać po okresie dojrzewania, ale u wielu osób problem się przeciąga i zazwyczaj wymaga leczenia.

Wspominaliśmy już o tym, że trądzik ropowiczy jest cięższą odmianą trądziku pospolitego. W tym wypadku wypryski na twarzy bardzo mocno pęcznieją, a skóra dookoła nich zaczyna mocno czerwienieć. Często pojawia się w tych okolicach swędzenie czy pieczenie. Same wypryski zachodzą ropą, która teoretycznie ostatecznie powinna udrożnić gruczoł łojowy, ale jeśli zaczopowanie jest poważne to może rozlać się na dalsze komórki skóry także je infekując.

Podstawowym problemem jest tutaj niestety zazwyczaj brak odpowiedniej higieny. Jeśli gruczoły łojowe są bardzo poważnie zaczopowane to wyprysk nie może się uwolnić stając się idealnym siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku, a od infekcji do ropy naprawdę krótka droga. Wpływ na to może mieć także nadużywanie alkoholu, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, a nawet nieodpowiednio dobrana dieta.

W przypadku higieny możemy zadbać o to samodzielnie, ale trądzik ropowiczy wcale nie musi oznaczać, że ktoś nie trzyma dobrej higieny. Jest także mnóstwo ludzi, na których skórze rozwijają się dość specyficzne szczepy bakterii. Pojawienie się na skórze trądziku tworzy dla nich idealne środowisko dla rozwoju i nawet dobra higiena skóry tutaj nie pomaga. Zmagając się z tym trądzikiem tak ważne jest więc, aby udać się najpierw do dermatologa i dowiedzieć się która przyczyna powoduje ten nieestetyczny trądzik.

One thought on “Trądzik Ropny – Wypryski zachodzące ropą

  1. Kamil

    Hej! Mi pomogła zmiana trybu życia. Nie piwo, papierosy i kebab w każdy piątek, a zdrowa dieta, dużo ruchu i jedynie okazjonalne imprezowanie. 🙂 Zmiana ogromna. A jeszcze od treningów sylwetka zrobiła się atrakcyjniejsza. Chodziłem do dermatolog i dostawałem maści do smarowania. Po jakimś czasie nie były już potrzebne. Organizm się odtruł całkowicie i coś mi wyskoczy jedynie jak np wracam z imprezy, gdzie trochę nagrzeszę. Dla mnie warto. 🙂 Pozdrawiam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *