Trądzik różowaty kosmetyki

Trądzik różowaty » Jakie stosować Kosmetyki?

Trądzik różowaty jest niezwykle delikatną odmianą trądziku, który charakterystyczny jest dla osób z jasną karnacją i wrażliwą skórą twarzy. Zatem pielęgnacja takiej cery także powinna być delikatna i dopasowana do skóry wrażliwej. Bowiem w zaawansowanym przebiegu choroby dochodzi nawet do przerostu gruczołów łojowych, zwłóknień i obrzęków limfatycznych, co zdecydowanie nie jest żadną przyjemnością, a może spowodować długotrwałe oszpecenie skóry twarzy.

Oczywiście sposób leczenia uzalezniony jest od stadium i nasilenia choroby. Najskuteczniej działa oczywiście leczenie trądziku różowatego podczas jego wstępnej fazy, zanim choroba się na dobre rozwinie. W leczeniu zaleca się przede wszystkim pozbycie się przyczyn trądziku. Należ więc zmienić dietę na zdrowszą, unikać alergenów i bakterii, zadbać o swój układ pokarmowy, ograniczyć spożywanie ostrych potraw i przypraw, odpuścić sobie używki.

Najistotniejsze jest oczywiście używanie kosmetyków tylko i wyłącznie do cery wrażliwej. Błędne jest przekonanie, że na trądzik różowaty należy stosować bardzo silne kosmetyki. Nic podobnego, są one nieodpowiednie do leczenie trądziku różowatego. Nie powinno się używać także żadnych kosmetyków z alkoholem. Nie należy także stosować silnych peelingów mechanicznych ani zbyt często myć twarzy. Należy także dobrze chronić skórę przez słońcem i stosować kremy z dużym filtrem przeciwsłonecznym.

Poza tym stosuje się jednak sporo kosmetyków, których używa się w leczeniu trądziku pospolitego.  W leczeniu trądziku stosuje się środki działające na roztocza i drożdżaki. Używa się także maści z antybiotykami np. tetracykliną, metronidazolem, erytromycyną. Stosuje się także antybiotyki podawane doustnie. Trądzik różowaty leczy się także poprzez przyjmowanie witamin o działaniu przeciwłojotokowym czyli C, B2, PP.  Na trądzik stosuje się równie często retinoidy.

W leczeniu trądziku różowatego najskuteczniejsze są kremy z zieloną herbatą. Działają delikatnie i jest udowodnione, że znacznie zmniejszają ilość zaczerwienień i obrzęków. Na trądzik różowaty używa się także kremów z niacynamidem. Poza tym bardzo popularne i chwalone są także kremy z kwasem azelainowym.

W pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym należy także używać kosmetyków hipoalergicznych. Skóra trądzikowa potrzebuje także kosmetyków, które mają w składzie witaminę C, B3, K, PP, wyciąg z rumianku.

Najważniejsza w pielęgnacji cery dotkniętej trądzikiem różowatym jest jednak ostrożność i delikatność.

One thought on “Trądzik różowaty » Jakie stosować Kosmetyki?

  1. Nicusia

    Peeling tylko enzymatyczny w takich przypadkach. Ja używam całej serii kosmetyków które są polecane osobom z trądzikiem różowatym. Błędem jest traktować ten trądzik tak, jak ten pospolity. Zupełnie inne potrzeby.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *