Trądzik Różowaty - Leczenie laserem

Trądzik Różowaty – Leczenie laserem

Trądzik różowaty z całą pewnością jest najczęściej spotykaną odmianą typowej choroby skórnej człowieka i może pojawiać się już u osób bardzo młodych, w wieku nawet 20 lat, a więc krótko po zakończeniu okresu dojrzewania. Ten rodzaj trądziku nie jest bardzo niebezpieczny, ale na pewno uciążliwy, a do tego powodujący nieestetyczne przebarwienia oraz krosty na twarzy.

Współczesne produkty kosmetyczne oferują oczywiście bardzo szerokie spektrum specyfików, które faktycznie potrafią być skuteczne, ale niestety największym problemem jest to, że kosmetyki te nie leczą, a jedynie maskują efekty choroby. Niektóre z kosmetyków utrudniają pojawianie się nowych wyprysków na twarzy, ale wystarczy tylko na trochę je odstawić żeby trądzik różowaty znów powrócił, niejednokrotnie w takiej sytuacji ze wzmożoną siłą. Medycyna oferuje jednak opcję skutecznego, a i jednocześnie bardzo bezpiecznego, leczenia tego problemu. Jest nią oczywiście leczenie laserowe, które staje się coraz powszechniejsze dzięki spadającym cenom tych zabiegów.

Leczenie trądziku różowatego laserem polega przede wszystkim na dostarczeniu odpowiedniej ilości światła do komórek na skórze naszej twarzy. Światło wchodzi w reakcję z hemoglobiną, wytwarza się ciepło, i w efekcie niszczone są ściany naczynek krwionośnych. Wszystko to ma na celu wystąpienie fotokoagulacji, która to jest właśnie najlepszą metodą na trwałe wyleczenie problemów skórnych.

Sam zabieg nie jest długi, a wykonywany w profesjonalnym gabinecie na pewno będzie bardzo bezpieczny. Oczywiście osoby decydujące się na tego typu terapię laserową muszą liczyć się z tym, że przez jakiś czas po zabiegu skóra na twarzy może być czerwona i podrażniona. Jest to jednak naturalny efekt, który z czasem ustępuje, a w jego miejsce pojawia się zdrowa i czysto wyglądająca skóra.

Zabiegi laserowe to dzisiaj najskuteczniejsza metoda leczenia trądziku różowatego. Dermatolodzy często zalecają terapie antybiotykowe, które jednak nie zawsze przynoszą zamierzone efekty, a do tego kuracje te potrafią ciągnąć się nawet miesiącami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *