Trądzik Różowaty Leczenie Ziołami

Trądzik Różowaty Leczenie Ziołami

Biorąc pod uwagę różne choroby skórne człowieka niestety nie da się ukryć tego, że trądzik różowaty jest jedną z tych najgorszych, a to przede wszystkim dlatego, że jak na razie nie istnieje żadna skuteczna metoda całkowitego pozbycia się choroby. Stosowane leki i środki spowalniają proces rozwijania się choroby i tym samym zmniejszają obszar twarzy, na którym choroba będzie się rozprzestrzeniała. Choroba potrafi rozwijać się latami, a zwykle wszystko zaczyna się od niepozornych rumieńców na twarzy, najczęściej pojawiających się pomiędzy 30, a 45 rokiem życia. Po latach rumieńce pozostają już na stałe, a zniszczone naczynka krwionośne zaczynają puchnąć, pojawia się dużo łoju i bardzo niesympatycznie wyglądające blizny.

Medycyna jak na razie nie zna niestety skutecznego leku na trądzik różowaty, choć dużym powodzeniem cieszy się leczenie różnymi ziołami. Widząc u siebie takie objawy należy przede wszystkim jak najszybciej wybrać się do dermatologa i zasięgnąć porady. Oprócz typowych kremów, zazwyczaj z działaniem przeciwdrożdżakowym dermatolodzy często przepisują także różne ziołowe preparaty wykonywane na indywidualne zamówienie. Trądzikowi różowatemu niestety często towarzyszy świąd i pieczenie, ale powinniśmy unikać samodzielnego stosowania ziół na tę przypadłość jeśli nie mamy zbyt dużej wiedzy. Chociażby mięta jest tutaj bowiem bardzo niekorzystna w swoim działaniu i dlatego tak ważne jest, aby naszym problemem zajął się dermatolog.

Osoby chcące jednak stosować medycynę naturalną w leczeniu na pewno mogą skorzystać z pozytywnych właściwości takich roślin jak rdest ptasi, jeżówka wąskolistna, łopian większy czy nagietek lekarski. Zioła te są na tyle popularne, że na pewno nie będziemy mieli większych problemów z ich znalezieniem. Rośliny posiadają wiele bardzo pozytywnych działań, ale w przypadku trądziku różowatego najważniejszej jest działanie antybakteryjne. Doskonale sprawdzają się tutaj wyciągu bądź napary z tych roślin, ale wiele osób przygotowuje także lecznicze maseczki. Nawet jeśli takie leczenia nam nie pomoże, to jednak na pewno nie zaszkodzi.

Choroba potrafi trwać nawet wiele lat, aby w pewnym momencie samoczynnie ustąpić. Po tym okresie na twarzy może jednak pozostać dużo nieestetycznych blizn i to właśnie dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio szybko reagować na objawy choroby i nie dopuścić do jej rozprzestrzeniania się.

One thought on “Trądzik Różowaty Leczenie Ziołami

  1. Ola:)

    Nagietkiem wyleczyłam trądzik u siebie. Używałam kremów nagietkowych. Do tego raz w tygodniu robiłam parówki z nagietka, albo rumianku – dobrze łagodził. Polecam wszystkim!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *