Trądzik we włosach

Trądzik we włosach » Sprawdź kosmetyki

Trądzik we włosach – nie bagatelizuj go

Trądzik kojarzy nam się przede wszystkim z twarzą, ale zapewne wielu osobom zdarzyło się, że podczas drapania się po głowie czy czesania włosów natrafiali na tajemnicze krostki. Próba ich usunięcia kończy się bólem albo silnym krwawieniem, a po bliższym przyjrzeniu się problemu nie mamy już wątpliwości, jest to typowy wyprysk skóry, trądzik. Pojawiająca się na głowie krosta od przypadku do przypadku nie jest niczym niezwykłym, ale większy i regularny wyprysk powinien już wzbudzić nasze zainteresowanie.

Trądzik we włosach jest mniej uciążliwy, ale niebezpieczny

Nie da się ukryć tego, że dla większości osób trądzik na skórze głowy nie jest specjalnie uciążliwy, gdyż w zasadzie przez włosy go nie widać. Problemu nie wolno jednak bagatelizować. Nieleczony trądzik na skórze głowy może bowiem przyczyniać się do osłabiania włosów i ich wypadania. Mało tego, istnieje nawet prawdopodobieństwo zachorowania na zapalenie mieszków włosowych, a to już naprawdę niebezpieczna kwestia.

Leczenie trądziku na skórze głowy nie różni się specjalnie od standardowego leczenia. Choć włosy utrudniają nam nakładanie maści, toników czy żeli na trądzik, to jednak swobodnie możemy je stosować. Należy jedynie unikać produktów opartych o kwasy. To z tego powodu, że efektem ubocznym ich działania może być rozjaśnienie okolicznych włosów, które nie będą prezentowały się zbyt estetycznie.

Warto sprawdzić swoje kosmetyki

Powstawanie trądziku na skórze głowy jest procesem dość standardowym, a wiec dochodzi do zapychania się porów skóry. Połączenie tego z przetłuszczającymi się włosami czy łupieżem tworzy idealne środowisko do rozwijania się trądziku. Często jednak powodem powstawania wyprysków na głowie są same kosmetyki, jakie stosujemy do mycia głowy. Widząc wypryski na głowie warto zacząć od odstawienia swojego szamponu i zastąpienie go zwykłym mydłem, które nieco wysuszy skórę głowy. Jest duże prawdopodobieństwo, że bardzo szybko zauważymy poprawę, a to będzie oznaczało, że nadszedł czas na zmianę naszego szamponu, który zwyczajnie nam nie służy.

Należy pamiętać również o tym, że trądziku na skórze głowy absolutnie nie wolno wyciskać, dokładnie tak samo jak na twarzy. Choć powstające blizny nie będą nam przeszkadzały to jednak wydostające się z pryszcza bakterie mogą się rozprzestrzenić i w krótkim czasie wywołać większy atak trądziku na głowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *