Tran na Trądzik

Tran na Trądzik – Czy stosować?

Tran na trądzik – prawda czy mit?

Trądzik można leczyć na różne sposoby. Strony internetowe roją się od porad. Jedni zalecają kosmetyki, inni leki, jeszcze inni rekomendują zrównoważoną, lekką i niezbyt tłustą, dietę. Nie ma jednego sposobu na trądzik. Sposobów jest wiele, a każdy wydaje się dobry. Ostatnio pojawiają się informacje o leczniczym wpływie tranu na trądzik. Tran pomaga leczyć trądzik – zdaniem części osób – i warto o tym nieco więcej poczytać.

Zdania są podzielone – jedni polecają tran z wątroby dorsza na trądzik, inni natomiast odradzają ten specyfik. Tłuszcz może potęgować trądzik oraz jego objawy. Tłuste dania oraz specyfiki zawierające witaminę A nie będą zbyt pomocne na trądzik. Co robić zatem? Na pewno nie panikować i nie wydawać wyroków przed lekturą informacji w internecie. Trądzik jest chorobą psychosomatyczną – dlaczego? Ponieważ stres zaostrza pojawianie się tej przypadłości oraz powoduje jeszcze większy wysyp krostek i zaskórników.

Podsumowując, tran można pić w zimie, ponieważ poprawia odporność. Jego działanie na pryszcze nie jest do końca udowodnione, ale najważniejsze są próby oraz wiara. Jeśli komuś pomaga tran to powinien go pić i w ten sposób zwalcza pryszcze, zaskórniki oraz krostki. Jest to dobry sposób – na pewno jednak nie dla każdej osoby. Na pewno nie wolno bezkrytycznie przyjmować na wiarę informacji o leczniczym działaniu tranu na trądzik. Jest to specyfik nie dla każdego i nie przy każdym rodzaju trądziku. Lekarz na pewno podpowie, czy stosować tran na trądzik oraz jak długo to czynić. Dopiero po konsultacji można przystąpić do leczenia trądziku tranem. Na pewno przydadzą się dobra dieta, higiena oraz dermokosmetyki, czyli specyfiki dedykowane leczeniu cery trądzikowej. Kompleksowe leczenie trądziku jest najlepszym i rekomendowanym rozwiązaniem tego problemu.

One thought on “Tran na Trądzik – Czy stosować?

  1. jas

    Bierze ktos? wiem, że tran sam w sobie jest bardzo zdrowy i pozytywnie wpływa na wiele rzeczy, ale nie mialem jeszcze okazji testowac go. Nie ma co, na pewno warto, ale czy pomaga na tradzik?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *