Unidox na trądzik

Unidox na trądzik – Antybiotyk?

Unidox na trądzik

Unidox należy do grupy tetracyklin i stosuje się go na bardzo silny trądzik, gdy inne preparaty są bezsilne i nie pomagają. Leku tego nie można kupić bez recepty. Jednak efekty jego stosowania są bardzo dobre. Unidox zapobiega wzrostowi oraz rozmnażaniu się komórek trądziku. Preparat stosowany jest w leczeniu zakażeń wszelkiego rodzaju – trądzik jest tylko jednym z nich i wcale nie najważniejszym. Unidox leczy także zakażenia oczu oraz zakażenia dróg moczowych, czyli całkiem skrajne rodzaje problemów zdrowotnych. Leku nie wolno stosować podczas leczenia salmonellozy. Nie jest polecany osobom cierpiącym na choroby nerek i wątroby oraz dzieciom mającym mniej niż dwanaście lat. Jeśli pacjent zacznie cierpieć na biegunkę podczas stosowania tego leku to natychmiast powinien skonsultować się z lekarzem i podjąć odpowiednie działania.

Preparat zawiera laktozę, dlatego nie wszyscy mogą go stosować. Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku przez osoby prowadzące pojazdy mechaniczne, jednak niektórzy kierowcy skarżą się na widzenie podwójne lub niewyraźne, a to jest wyraźnym przeciwwskazaniem do stosowania tego leku.
Lek należy stosować raz dziennie i nie dłużej niż przez trzy miesiące – takie są wskazania dla osób cierpiących na trądzik pospolity. W przypadku innych schorzeń dawkowanie ustala indywidualnie lekarz prowadzący chorego. Tabletki przyjmuje się podczas posiłku, popijając je szklanką wody, ale można również leki rozpuścić i pić powstałą w ten sposób zawiesinę. Leku nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące, należy również poinformować lekarza o innych lekach, które zażywa osoba stosująca Unidox. Wynika to z możliwych reakcji, w które może wchodzić Unidox z innymi medykamentami.

W pojedynczych przypadkach Unidox może wywołać skutki uboczne: wymioty, nudności, nieostre widzenie, brak apetytu. O takich objawach należy niezwłocznie poinformować lekarza i ewentualnie odstawić lek, gdy lekarz uzna takie zachowanie za stosowne. Jednak skuteczność Unidoxu jest wysoka i pomaga każdemu pacjentowi w zmaganiach z niechcianym i uporczywym trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *