Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

Współczesne sposoby usuwanie blizn potrądzikowych

Problem trądziku dotyka bardzo wiele osób i choć cierpi na niego duża część młodzieży w okresie dorastania, to jednak niejednokrotnie problem ten pojawia się również w późniejszych latach nastręczając człowiekowi wielu kłopotów, w tym także wstydu przed innymi, bo twarz przestaje wyglądać estetycznie. Niestety bardzo często skutkiem ubocznym trądziku jest pojawianie się blizn na twarzy. Te są nie tylko efektem zaniedbania problemu czy chociażby częstego wyciskania pojawiających się wyprysków.

Trądzik ma to do siebie, że potrafi skutecznie uszkodzić komórki naszej skóry w miejscach swojego wystąpienia, które nie są już później w stanie się zregenerować. Blizny nie wyglądają estetycznie, a ich duża ilość potrafi naprawdę skutecznie zniechęcać do kontaktów z innymi ludźmi. Współczesna medycyna ma jednak trochę sposobów na walkę z tym problemem. Jak się za to zabrać?

Najprostszą z możliwych opcji jest zastosowanie specjalnych kosmetyków peelingujących. Pamiętajmy jednak, że usuwanie blizn powinno nastąpić dopiero po całkowitym pozbyciu się problemu trądziku. Stosowanie kosmetyków na trądzik i do usuwania blizn jednocześnie nie jest dobrym pomysłem. Peeling pozwala na usunięcie zniszczonej warstwy naszego naskórka, a i jednocześnie pobudza komórki skóry do większej regeneracji. Tutaj dodatkowo stosuje się także różne kremy odżywiające skórę, które przyspieszają proces regeneracji. Tą metodą jednak usuniemy tylko bardzo drobne, często mało widoczne blizny. Te poważniejsze z nami pozostaną.

Jeszcze do niedawna najskuteczniejszą metodą pozbywania się blizn były zabiegi plastyczne. Jest to opcja niesamowicie kosztowna, a do tego w pewnym stopniu niebezpieczna, gdyż każdy zabieg plastyczny to poważna ingerencja w strukturę naszego ciała. Na to warto zdecydować się w ostateczności, tym bardziej, że dzisiaj możemy skorzystać także z terapii laserowej.

I tak dochodzimy do najnowocześniejszej dzisiaj metody usuwania blizn potrądzikowych, która jest nie tylko niesłuchanie bezpieczna, ale do tego jeszcze i skuteczna. Co więcej, zabiegi laserowe systematycznie tanieją co czyni je bardziej dostępnymi. Zabieg laserowy nie jest jakimś geniuszem inżynieryjnym. Światło lasera dostarcza do zniszczonej partii skóry ogromną dawkę energii, bardzo bezpiecznej dla nas, ale jednocześnie efektywnej w przypadku skóry. Energia ta niejako zmusza nasze tkanki do regeneracji, pomimo ich znacznego uszkodzenia przez trądzik. Laser dostarcza więc tylko i wyłącznie energię, a sama tkanka regeneruje się już w sposób naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *