Wągry na twarzy i nosie

Wągry – Co zrobić z tymi syfami?

Co warto wiedzieć na temat wągrów?

Wągry pojawiają się na twarzy z bardzo zróżnicowanych powodów. Mogą występować w różnych miejscach, znane są wągry na nosie, plecach, twarzy, i na czole. Wągry w uszach pojawiają się bardzo rzadko, incydentalnie nawet, ale bywają i takie przypadki.

Jak powstają wągry?

Wągry powstają z powodu łojotoku oraz dość tłustej cery. Wydzielane jest sebum, czyli tłusta warstwa zatykająca pory skóry, prowadząca do powstania pewnego stanu zapalnego. Na wągry najczęściej skarżą się osoby bardzo młode, przeżywające swoistą burzę hormonalną, ale czasami wągry mają osoby w średnim wieku lub starsze.

Cera musi być oczyszczana regularnie, co najmniej dwa razy dziennie, a pójście do łóżka z makijażem na twarzy jest co najmniej odradzane.

Tłusta cera w tym przypadku może okazać się minusem, należy bezwzględnie ją osuszać, pozbawiać łoju oraz nadawać jej matowy charakter. Picie dużych ilości wody mineralnej będzie miało zbawienny wpływ na ludzką cerę. Dlatego picie tego napoju jest podstawowym obowiązkiem każdej osoby zmagającej się z tłustą cerą oraz wągrami.

Jak wyglądają wągry?

Wągry są czarnymi krostkami, które pojawiają się najczęściej przy bocznych skrzydełkach nosa, na czole, czasami na podbródku, czyli wszędzie tam, gdzie łój jest wydzielany obficie i w nadmiarze nawet.

Jaki jest sposób na wągry?

Nie ma jednego sposobu usuwania wągrów. Trzeba znaleźć rozwiązanie dla siebie. Niektórym osobom pomagają domowe sposoby na wągry, inni potrzebują uderzenia w wągry sposobami medycznymi lub kosmetycznymi. Pomocne bywają plastry na wągry. Niektóre osoby zadają sobie banalne pytanie: jak usunąć wągry? Nie można wągrów wyciskać lub rozdrapywać, nie wolno działać na ich niekorzyść. Wągry trzeba usuwać delikatnie, z wyczuciem, nie szkodząc sobie oraz własnej cerze.

Co na wągry? Na pewno kosmetyki, maseczki, a w bardziej kłopotliwych przypadkach pomoc kosmetyczki. Mechaniczne oczyszczanie cery pomaga usunąć wągry.

Jak usunąć wągry z nosa?

Można zastosować parówkę i delikatnie wycisnąć wągry po jej zastosowaniu, można poprosić o pomoc profesjonalną kosmetyczkę. Parówka na wągry również pomoże każdej osobie zmagającej się z tym problemem. Dzięki niej każda cera wraca do pewnej normy oraz zyskuje ukojenie. Czasami można pójść do apteki i spytać tam o maść na wągry. Taki specyfik na pewno będzie pomocny. Kosmetyki na wągry można znaleźć w aptece czy w internecie. W necie można zakupić plasterki, które pozwalają usunąć wągry z nosa, czyszcząc cerę oraz nadając jej odpowiedni wygląd.

Jak się pozbyć wągrów? Jak skutecznie usunąć wągry? Należą do najczęściej zadawanych przez internautów pytań.

Wągry można zwalczać stosując różne metody: na przykład peeling na wągry jest znakomitym sposobem ich zwalczania. Można kupić peeling gotowy, za 10 do 20 złotych, można także samodzielnie przygotować peelingu z drobinek cukru, kawy, czy miodu. Peeling stosuje się najczęściej raz w tygodniu, nie częściej. Dobry peeling jest podstawą dbałości o cerę. Po zastosowaniu takiego peelingu czarne wągry szybciej znikają z twarzy. Dlatego zmasowany atak: tonik, peeling, krem, maseczka, mechaniczne oczyszczanie znacznie szybciej i skuteczniej usuwają wągry i rugują ich czarne główki.

Oczyszczanie twarzy z wągrów najszybciej przebiega u kosmetyczki – stosuje ona mechaniczne oczyszczanie cery, czyli wyciska wągry lub stosuje odpowiednie peelingi, na przykład profesjonalne peelingi enzymatyczne. Oczyszczanie wągrów wymaga dokładności oraz profesjonalizmu. Gdyby nie profesjonalizm to na twarzy osoby poszkodowanej powstałyby blizny i kłopotliwe ślady, nawet pewnego rodzaju dzioby. A takie rzeczy trzeba rugować i nie pozwalać im rozkwitać i rozsypywać się po całej buzi.

Jak wyciskać wągry jeżeli nie stać nas na kosmetyczkę?

Wągry tak jak każdy inny pryszcz, najlepiej zostawić w spokoju . Chociaż wyciskanie wągrów jest kuszące to może prowadzić do uszkodzenia skóry, a nawet blizn. Zgodnie z ogólną zasadą , nie należy samemu wyciskać. Jednak, jeśli czeka cię ważne wydarzenie i trzeba pozbyć się zaskórników szybko to przynajmniej upewnij się że wyciskasz wągry w najbardziej bezpieczniejszy sposób jaki jest tylko możliwy Oto jak to zrobić!

 • Umyj ręce mydłem antybakteryjnym.
 • Oczyść całą twarz, używając żel do mycia twarzy odpowiednie dobrany do twojego typu skóry.
 • Zastosuj peeling do twarzy. Pomoże otworzyć pory I usunie martwe komórki skóry.
 • Namocz ręcznik w bardzo ciepłej wodzie. Przytrzymaj w miejscu gdzie występują wągry, przez co najmniej kilka minut.
 • Umieść palce z każdej strony wągra. Zaczyni od bardzo lekkiego próbnego ciśnienia aby doprowadzić zaskórnika do powierzchni skóry. Nie ściskaj skóry razem, zamiast tego stosuj stały, równomierny i delikatny nacisk.
 • Ponownie zastosuj ciepły ręcznik do tej samej strefy.
 • Powtórz umieszczając palce z każdej strony wągra. Dodaj ciśnienie jeszcze raz. Jeśli wągr nie wypływa na powierzchnię to prawdopodobnie jest mocno zakorzeniony I najlepiej zostawić go w spokoju. Wyciskanie na siłę może spowodować bliznę.
 • Zastosuj chłodny kompres na tym obszarze aby uspokoić podrażnioną skórę.

Maseczka przeciw wągrom

Maseczka przeciw wągrom może być domowej produkcji lub zakupiona. Maseczka może okazać się bardzo ważna i skuteczna. Domowa maseczka na przykład utworzona z wody i rozpuszczonej w niej tabletki aspiryny jest bardzo tanim sposobem zwalczania wągrów.

Laserowe usuwanie wągrów jest bardziej skomplikowaną sprawą. Trochę kosztuje I musi być powtarzane – należy przeprowadzić więcej niż jeden zabieg aby usuwanie wągrów miało wymaganą skuteczność. Jednak są to dobrze wydane pieniądze, które skutkować będą gładką i pełną blasku cerą.

Walka z wągrami, trzeba być cierpliwym

Walka z wągrami przeprowadzana jest przez wiele miesięcy a nawet lat. Taka walka musi być przeprowadzona solidnie, sumiennie oraz wytrwale. Bez zwalczania wągrów nie ma mowy o odzyskaniu pięknej cery. Warto zadbać o zakup serii kosmetyków przeciwko wągrom – może to być tonik, krem, maseczka, peeling. Seria kosmetyków kosztuje od 50 do 300 złotych – w zależności od firmy, która je wyprodukowała. Szerokie spektrum kosmetyków jest niezbędne do skutecznego zwalczania wągrów. Tonik na wągry można kupić, można go także wyprodukować samodzielnie. Większość kosmetyków kosztuje 20-30 złotych i wystarczają na miesiąc stosowania. Zawierają komponenty pomocne w leczeniu wągrów i są odpowiednim nawilżeniem dla cery.

Inne znane sposoby na wągry:

Cytryna na wągry na pewno będzie przydatna. Na pewno warto zrobić maseczkę z białka jajka kurzego oraz kropli cytryny. Taka maseczka pomoże usunąć wągry. – Ten naturalny specyfik może być stosowany nawet 2-3 razy w tygodniu – nie uczula, nie niszczy cery. Maseczka z żółtka kurzego oraz oleju pozornie natłuszcza, ale też jest godna polecenia, ponieważ łagodzi, koi, wygładza, ma zatem znaczenie terapeutyczne.

Tabletki na Wągry

Tabletki na wągry na pewno pomogą pozbyć się tego kłopotliwego problemu z twarzy. Bywają takie przypadki, że cała twarz jest bardzo gęsto usiana wągrami, osypana nimi. Wągry nie znikną z twarzy po zastosowaniu tabletek, jednak są wsparcie anty-trądzikowym co powoduje powstaniu mniej wągrów. Tabletki na wągry można kupić w internecie. Takie tabletki nie usuną wągrów w tydzień lub dwa ale pozwolą wesprzeć nasza walkę z nimi.

Podsumowując, sposobów na wągry jest wiele: Jeśli wągrów jest bardzo dużo i są odporne na kuracje, wówczas koniecznie jest odwiedzając raz w miesiącu profesjonalną kosmetyczkę. Oczyszczanie mechaniczne cery kosztuje 100-120 złotych i większość osób stać na taki zabieg.

Do tego dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, pełne witamin oraz minerałów. Należy unikać słodyczy, kawy oraz alkoholu jako podrażniających cerę. Po kilku tygodniach stosowania takiej diety można zauważyć poprawę stanu cery.

2 myśli o “Wągry – Co zrobić z tymi syfami?

 1. bonnn

  trądzik i zaskórniki są zmora wielu osób, tez się z nimi zmagałam. Ja ogólnie stosowałam żel alaclarin, raz w tygodniu robiłam peeling delikatny do tego rano i wieczorem specjalne kremy.

  Reply
 2. Polecam

  Parówki są najlepsze! Używam już od kilku dni i mam chyba najczystszą skórę na świecie 🙂 Kupno np rumianku to są grosze, zaparzenie to jest chwila, a korzyści płynące z ich stosowania są nie do opisania.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *