Skuteczna Walka z Trądzikiem

Skuteczna Walka z Trądzikiem

Jak walczyć z trądzikiem

Ten kto miał na skórze swojej twarzy trądzik ten doskonale wie jak ogromny jest to problem. Szpecące wypryski, które pozostawiają później blizny na twarzy, mogą załamać każdego. O ile przechodzenie trądziku w wieku dorastania jest czymś normalnym, wiąże się z zaburzeniami polityki hormonalnej, tak wchodząc w dorosłe życie z tym problemem robi się już nieciekawie.

Zawsze pierwszym krokiem w walce z trądzikiem powinna być wizyta u dermatologa. Lekarz zdiagnozuje nasz problem i często przepisze dorabiane maści. Moc tych maści tkwi w tym, że jest ona idealnie dobierana do naszego skórnego problemu. Kosmetyki dostępne na rynku posiadają uniwersalne składniki, które według badań wykazują niezłe działanie antytrądzikowe, ale oczywistym jest to, że na jedną osobę będę działać skutecznie, a na inną praktycznie w ogóle.

Jako środek wspomagający stosuje się oczywiście specjalne kosmetyki w postaci kremów czy toników, jednak tutaj bardzo ważna uwaga. Na kosmetykach tych nie wolno oszczędzać, gdyż wysoka jakość po prostu musi kosztować. Nie powinno się także stosować kosmetyków mało popularnych, wręcz nieznanych, gdyż często można sobie zrobić jeszcze większą krzywdę. W kosmetykach tego typu mogą być wykorzystane silne, ale jednocześnie mało delikatne związki chemiczne. W odosobnionych przypadkach może to doprowadzać nawet do zaognienia się problemu trądziku.

Przy walce z trądzikiem najważniejsze jest jednak samozaparcie, gdyż naprawdę może to trwać nawet miesiącami. Nie można się poddawać, tym bardziej, że nieleczony trądzik często pozostawia brzydkie i trudne do usunięcia blizny.

One thought on “Skuteczna Walka z Trądzikiem

  1. Filipinka

    Te blizny to jest chyba zmora każdego, kto już podleczył trądzik i jego stan skóry się polepszył, a pozostały te wszystkie przebarwienia i blizny. Niestety leczenie jest drogie. Pomaga głównie to laserowe. Dlatego dołączam do apelu – warto leczyć! I to najwcześniej, żeby jak najmniej było potem tych blizn. Sama żałuję, że tak długo to bagatelizowałam i czekałam na cud.
    Mi pomogło połączenie retinoidów, dobrej diety i odstawienia popularnych kosmetyków na koszt tych naturalnych.
    Wszystkim walczącym życzę powodzenia!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *