Witamina E na trądzik

Witamina E na trądzik » Krem czy suplement?

O ile w wieku dorastania cera trądzikowa nie jest niczym niezwykłym, tak już w naszym dorosłym życiu, a szczególnie w wieku powyżej 20 lat, występowanie trądziku niestety najprawdopodobniej będzie oznaczało poważniejsze schorzenie, z którym to walka wcale nie jest taka prosta. Oprócz udania się do dermatologa warto oczywiście stosować także domowe sposoby na radzenie sobie z trądzikiem, a jednym z tych popularniejszych jest suplementacja z witaminą E na czele. Dlaczego ta witamina jest tak ważna dla osób z cerą trądzikową?

Doskonały przeciwutleniacz, prawdziwe źródło młodej skóry

To z całą pewnością jedna z lepiej poznanych witamin w naszym świecie, o której to wiemy naprawdę sporo. Przede wszystkim jest to świetny przeciwutleniacz, który w przypadku skóry bardzo wyraźnie ją wygładza, wyrównuje koloryt, a do tego skutecznie odżywia. To właśnie z tego powodu jest to tak cenny element w walce z trądzikiem. Witamina nie tylko skutecznie niweluje już obecne efekty pojawiania się trądziku, ale także poprzez odżywianie i „uspokajanie” skóry może wpływać bardzo wyraźnie na zmniejszenie się nasilenia problemu. Dodatkowo witamina E bierze czynny udział w regulacji kolejnej ważnej witamy, a więc witaminy A, która spowalnia procesy starzenia się skóry. Biorąc jedną tylko witaminę dość poważnie przyczyniamy się więc do regeneracji naszej skóry.

Witamina E w kremie czy może suplement diety?

Skoro wiemy już, że przyjmowanie witaminy E w przypadku osób z cerą trądzikową może być bardzo pomocne, to warto zastanowić się w jakiej formie dostarczać tę witaminę do skóry. Takim bardzo bezpośrednim rozwiązaniem jest skorzystanie z kremów, które w swoim składzie posiadają właśnie tę witaminę. Kremy mają jednak to do siebie, że witamina potrafi być w mocno sztucznej formie, przez co słabo się wchłania oraz może nie działać tak skutecznie. Lepszym pomysłem będzie zakup suplementu i przekłuwanie kapsułek igłą. Wypłynie z nich witamina w postaci olejku, którą delikatnie wmasowujemy w skórę.

Najwygodniejszym sposobem jest jednak oczywiście po prostu codzienne łykanie kapsułek z witaminą E, chyba że chcemy zmienić swoją dietę i wzbogacić ją o produkty posiadające ten składnik w naturalnej formie. Warto podkreślić, że suplementy należy przyjmować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, gdyż zbyt duża ilość tej witaminy nie jest dla nas zdrowa. Swoją suplementację warto wzbogacić również o witaminę A oraz cynk. Takie połączenie może zintensyfikować pozytywne efekty działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *