Woda utleniona na trądzik

Woda utleniona na trądzik

Czy woda utleniona pomaga na pryszcze?

Czym w Polsce nie leczy się trądziku – mydłami, tonikami, kremami, tabletkami, okładami, maseczkami – wymieniać można bardzo długo. Czasami także wodą utlenioną. Wysusza tłustą, pokrytą sebum cerę. Na pewno działa w sposób pożądany. Jednak dłużej stosowana może prowadzić do wystąpienia przebarwień i wywołać reakcje uczuleniowe.

Jakie są zalety stosowania wody utlenionej? Niska cena oraz spore możliwości kojenia cery. Jednak jest to dość ryzykowny oraz przestarzały sposób pielęgnowania cery trądzikowej.

Ile kosztuje woda utleniona? Niewiele – od 2 do 4 złotych. Każda osoba pragnąca ukojenia cery na pewno ucieszy się z bardzo niskiej ceny. Jednak istnieje duże ryzyko pojawienia się brzydkich blizn oraz szram – nie każda osoba potrzebuje takiej wątpliwej ozdoby. Zatem lepiej wydać nawet 100 złotych na żel lub maść i mieć pewny efekt.

Woda utleniona to sposób nieco przestarzały i opisywany w internecie. Nie wszyscy jednak go polecają. Lekarz na pewno przeanalizuje wady i zalety takiego rozwiązania jakim jest stosowanie wody utlenionej.

2 myśli o “Woda utleniona na trądzik

  1. Kasia

    Woda utleniona to wydaje mi się strasznie chyba niszczy skórę:( Też próbowałam, ale jakoś bez przekonania i szybko przestałam. Najlepszy ze wsszystkiego, co miałam trądzik był Akneles.Teraz już nie muszę niczego stosować dzięki niemu.

    Reply
  2. Agusia

    Też mi się wydaje, że to bardzo przesuszający sposób… Z tanich i naturalnych są o wiele lepsze np maska cynkowa (stosowana miejscowo), maseczka z drożdży, parówki zaparzone z rumianku. Stosuję i nie narzekam.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *