Woda z Cytryną na Tradzik

Woda z Cytryną na Trądzik

Cytryna znana w kosmetyce jest ze swych właściwości odświeżających i wybielających. Dobrym sposobem na wykorzystanie cytryny w kosmetyce jest używanie jej do różnorakich maseczek czy toników. Najłatwiejszym tonikiem jest połączenie soku z cytryny z wodą i przemywanie nim twarzy.

Cytryna idealnie odkaża, dezynfekuje i wybiela cerę. Masaż twarzy połówką cytryny podziała na nią antybakteryjnie oraz zredukuje blizny po trądziku. Bezpośrednie wyciskanie soku na zmienione chorobowo miejsca ogranicza wydzielanie olejków, które przyczyniają się do powstawania zaskórników.

Nie zaleca się stosowania tego zabiegu u osób o ciemnej karnacji lub mających bardzo suchą skórę. Cytryna doskonale podziała za to na przebarwienia, czy bakterie. Dodatkowo picie wody z cytryną, która zawiera witaminę C działa przeciwzmarszczkowo oraz pozwala oczyścić krew z toksyn, które mają również wpływ na naszą cerę.

One thought on “Woda z Cytryną na Trądzik

  1. Dosia

    to ja dodam, bo o czymś zupełnie innym pomyślałam na widok tego tytułu – WODĘ Z CYTRYNĄ MOŻNA PIĆ! 🙂 i też super działa, bo oczyszcza organizm z toksyn, a i one przyczyniają się do trądziku. smarowanie twarzy też ma na pewno dobre skutki, szczególnie na przebarwienia, bo cytryna rozjaśnia ładnie 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *