Żel na trądzik

Żel na trądzik – Jaki Stosować

Właściwy żel na trądzik

Na trądzik można stosować różnego rodzaju żeli. Takim żelem smarujemy miejsca gdzie występuje trądzik. Mają one za zadanie leczyć i zapobiegać powstawaniu nowych wyprysków.

Jak wybrać właściwy żel?

Na pewno warto czytać porady w internecie, zadbać o zakup specyfiku oraz jego regularne stosowanie. Pozwoli to ukoić cerę i nadać jej promienny wygląd.

Jakie żele na trądzik są obecne na rynku?

Odnotować można sporą ilość żeli – dobre recenzje zbierają Glamid czy Trioxil – w niedużych tubkach, wydajne oraz przydatne. Żele pomagają pozbyć się problemów i działają. Nie nadają się dla osób niecierpliwych, które oczekują efektu po dniu lub dwóch. Tymczasem żel stosuje się regularnie, co najmniej przez 2-3 miesiące, aby móc mówić o trwałych efektach. Te żele kosztują około 30 złotych. Jeśli ktoś jednak bardziej wierzy lekarzowi to może zatroszczyć się o żel Epiduo, który na pewno będzie miał dobre działanie, bo jego recenzje są wyjątkowo dobre. Skuteczność i niewysoka cena są największymi walorami żelu Epiduo.

Na co uważać?

Najlepiej żel stosować punktowo na wypryski, a nie na całą twarz. Poza tym warto pamiętać, że żel może podrażniać suchą cerę i wysuszać ją. Jeśli twarz po użyciu żelu piecze to natychmiast należy odstawić taki specyfik i skontaktować się z lekarzem.

One thought on “Żel na trądzik – Jaki Stosować

  1. Katarzyna

    Mam za sobą ponad rok stosowania żelu epiduo i jak najbardziej polecam!!! 🙂 Oczywiście fundament: dobry krem z filtrem uv i nawilżanie twarzy, ja polecam naturalne olejki

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *