Aknemycin Plus na trądzik – opinie, cena

Aknemycin Plus na trądzik
Aknemycin Plus na trądzik

Aknemycin Plus to płyn z aplikatorem, który zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń na skórę i świetny preparat na trądzik, który można kupić na receptę otrzymaną od lekarza, ponieważ jest to silny antybiotyk. Swoje działanie zawdzięcza dwóm substancjom czynnym: tretynoinie, która hamuje aktywność gruczołów łojowych, złuszcza naskórek, hamuje jego rogowacenie i erytromecynie, odpowiedzialnej za działanie bakteriostatyczne, działającej na bakterie głównie odpowiadające za powstawanie trądziku. Jest świetny na każdy rodzaj trądziku, zwłaszcza jego postacie niezapalne, ale równie dobrze działa na grudki i krostki w postaciach zapalnych, najlepiej przy skórze łojotokowej. Jedyną postacią trądziku w której nie zaleca się stosowania Aknemycin Plus jest jego odmiana różowata i postacie zapalne wokół ust.

Lek stosuje się zewnętrznie, nakładając niewielką ilość na zmienione chorobowo miejsca, wcześniej dokładnie oczyszczone. Częstotliwość używania ustala lekarz, ponieważ Aknemycin Plus jest środkiem silnie działającym. Nieostrożne, długotrwałe stosowanie bez odpowiedniego nawilżania skóry może prowadzić do jej przesuszenia, a nawet świądu.

Cena płynu jest adekwatna do jego działania, bo jest on bardzo skuteczny. Płyn kosztuje między 50-60 złotych. Aplikuje się go na zmienione przez trądzik partie skóry, najlepiej na noc, wtedy działa najskuteczniej. Wraz ze stosowaniem Aknemycin Plus ważne jest używanie dobrego kremu nawilżającego. Dobrym rozwiązaniem jest też maść z witaminą A, która ma działanie silnie nawilżające i odbudowujące partie skóry, które przez terapie na trądzik stają się wrażliwsze. W czasie stosowania płynu może pojawić się wysuszenie skóry, które nie jest niczym wyjątkowym, ale właśnie dlatego dobre nawilżenie jest bardzo istotne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *