Antybiotyki na Trądzik – Jaki Efekt?

Antybiotyki na trądzik
Antybiotyki na trądzik

Antybiotyk na Trądzik

Gdy trądzik jest silny, a cera nastolatka lub osoby dorosłej gęsto usiana bolesnymi wypryskami to pozostaje leczenie antybiotykiem. Antybiotyk powinien pomagać każdej osobie go stosującej, ale dopiero po dłuższym czasie stosowania – co najmniej po dwóch miesiącach. Antybiotyki na trądzik zażywać należy raz lub dwa razy dziennie oraz nie dłużej niż przez pół roku. Lekarze rekomendują tetracyklinę, doksycyklinę, minocyklinę oraz erytromycynę jako leki o najwyższej skuteczności. Dlatego warto zdecydować się na jeden z nich. Jednak każdy z wymienionych tutaj antybiotyków można kupić wyłącznie na receptę. Najpierw niezbędna jest konsultacja lekarska, badanie pacjenta przez lekarza, a dopiero później zażywanie zapisanego leku. Jeśli lekarz nabierze podejrzeń co do stanu zdrowia pacjenta to najpierw zleci wszelkie badania, a dopiero później wypisze receptę na odpowiedni lek.

Antybiotyki na trądzik są niedrogie i bezpieczne, ale – jak wszystkie dostępne leki – mogą powodować skutki uboczne takie, jak nadwrażliwość na światło, nadciśnienie, suchość w ustach czy zapalenie pochwy. Na szczęście takie objawy występują u małego ułamka osób cierpiących na trądzik i leczących się antybiotykami.

Podsumowując, leczenie trądziku jest czasochłonne, ale daje dobre efekty, a skutki uboczne należą do najrzadszych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Nie mogę. Powodują u mnie skutki uboczne. Zamiast tego dermatolog przepisał mi kwas azelainowy. Mam go w czystej postaci i robię z niego krem. Działa, serio. W ogóle kwasy mają super dobre działanie. To taka alternatywa i ratunek dla tych, którzy mają dużo oj za dużo pryszczy, ale antybiotyki im szkodzą. Ludzie, jest ratunek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *