Aspiryna na trądzik – pomaga?

Aspiryna na trądzik
Aspiryna na trądzik

Aspiryna kojarzy się nam przede wszystkim z bólem głowy oraz przeziębieniem. Okazuje się jednak, że jest w stanie dobrze radzić sobie z pojawiającymi się wypryskami. Zmniejsza zaczerwienie, obrzęk i przyspiesza gojenie się ran.

Jak stosować Aspirynę na trądzik?

Aspiryna na pryszcze stosowana może być na dwa sposoby: punktowo w celach łagodzenia pojawiającego się wyprysku oraz w formie maseczki nakładanej na całą twarz, by zapobiegać trądzikowi. Kwas acetylosalicylowy działa podobnie do kwasów dostępnych w salonach kosmetycznych. Mało tego, jest w stanie świetnie poradzić sobie także z zaskórnikami i zmniejszyć przebarwienia powstałe po trądziku wraz z zaczerwienieniem.

Jak często używać Aspirynę?

Z racji tego, że środek ten jest silnie wysuszający, powinno się zachować odpowiednie odstępy czasu w stosowaniu. W żadnym wypadku nie należy nakładać go codziennie. W przypadku osób o cerze tłustej sprowokuje się w ten sposób skórę do zwiększenia produkcji sebum, które jest jednym z winowajców pojawiających się pryszczy. Polecane jest stosowanie kwasu acetylosalicylowego raz w tygodniu, a przy mniejszych problemach z trądzikiem zaledwie raz, czy dwa w miesiącu.

Przeciwskazania

Jeśli posiadasz cerę wrażliwą, bądź naczynkową – zupełnie zrezygnuj ze stosowania tej metody. Okazać się ona może zbyt silna i jedynie podrażnić skórę. Są także osoby, które posiadają uczulenie na aspirynę. Dlatego zanim nałożysz maseczkę na całą twarz, wykonaj próbę uczuleniową. Niewielką ilość (na przykład jedną, czy dwie rozpuszczone tabletki) nałóż na mały obszar skóry i sprawdzaj reakcję. Nie powinno pojawiać się zaczerwienie, swędzenie, pieczenie, ani pogorszenie.

Wskazówki

Z racji silnego działania wysuszającego, tabletki warto rozpuszczać dodatkowo w naturalnych olejkach: arganowym, oliwie z oliwek, czy olejku z orzechów macadamia. Odżywia się w ten sposób skórę i dostarcza jej nawilżenia. Aspiryna na pryszcze wciąż działać będzie w równie skuteczny sposób, załagodzi się jednak przez takie dodatki ewentualne negatywne jej skutki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *