Axotret na Trądzik – Opinie, Efekty Uboczne, Cena

Axotret - Opinie, Efekty Uboczne, Cena
Axotret - Opinie, Efekty Uboczne, Cena

Lek Axotret jest coraz częściej przepisywany przez lekarzy w przypadku pacjentów mających wyjątkowo ostre przebiegi różnych odmian trądziku, nie tylko na skórze twarzy. Podstawą składu leku jest izotretynoina, która zaliczana jest do grupy retynoidów, a więc od razu można mieć pewność, że w przypadku ciąży lub karmienia piersią stosowanie tego leku jest absolutnie zabronione.

Axotret przede wszystkim powoduje zmniejszenie się wielkości gruczołów łojowych, a do tego wyraźne ograniczenie ich działalności. Lek wykazuje także dużą skuteczność w działaniu przeciwzapalnym, przez co może on niwelować zaczerwienienia związane z pojawiającym się trądzikiem. W przypadku stosowania należy koniecznie unikać stosowania witaminy A, która może wchodzić ze składnikiem leku w bardzo niepożądane interakcje. Nie tylko nie powinno się przyjmować witaminy A w formie suplementów, ale także należy ograniczyć jej spożycie w codziennej diecie.

Lek przeciwtrądzikowy stosowany jest dopiero w momencie, gdy standardowe terapie antybiotykowe nie dają efektów. Dawkowanie w każdym wypadku powinno być ustalone przez lekarza, a wizyta u dermatologa i tak jest konieczna, gdyż lek dostępny jest tylko i wyłącznie na receptę, sprzedawany oczywiście w aptekach.

Axotret pomaga na różne rodzaje trądziku, ale nie jest niestety pozbawiony wad. Typowe efekty uboczne pojawiają się dość często i trzeba być na nie przygotowanym. Stosowanie leku jest także bardzo długotrwałe, od pół do nawet roku. Należy być przygotowanym na intensyfikację pojawiania się trądziku na pewnym etapie przyjmowania leku.

Zdecydowanie najczęściej pojawiającym się efektem ubocznym jest suchość skóry na całym ciele. W okresie kuracji lekiem bardzo ważne jest więc regularne nawilżanie skóry delikatnymi balsamami. Nie wskazane jest także nadmierne opalanie, które może jeszcze bardziej podrażnić już mocno wysuszoną skórę. Innymi typowymi objawami jest suchość skóry, a także ogólne osłabienie wynikające z pogorszenia się składu krwi. Należy unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu leku, co spowodowane jest osłabieniem i pogorszeniem koncentracji. W niektórych przypadkach mogą pojawiać się także bóle mięśni, stawów oraz kości, które najczęściej wynikają z nieprawidłowego dawkowania leku.

Axotret cieszy się bardzo dobrą opinią, pomimo wielu niepożądanych skutków ubocznych. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami lekarza i wytrwałości można uzyskać trwałe efekty w postaci czystej oraz zdrowej skóry. Lek nie należy niestety do najtańszych. Przeciętna cena opakowania, zawierającego 60 kapsułek, to trochę ponad 100zł.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *