Azycyna na Trądzik – Opinie, Cena, Skutki Uboczne

Azycyna - Opinie, Cena, Skutki Uboczne
Azycyna - Opinie, Cena, Skutki Uboczne

Azycyna to bardzo silny lek antybakteryjny, który jako antybiotyk dostępny jest w sprzedaży wyłącznie na receptę. Antybiotyk ten wykazuje skuteczne działanie w przypadku chorób górnych dróg oddechowych, dolnych dróg oddechowych oraz wielu innych zakażeń bakteryjnych, w tym także niekiedy zapisywany jest przez dermatologów jako wsparcie w leczeniu trądziku pospolitego. Antybiotyk wykazuje wyjątkowo silne działanie na bakterie z grupy paciorkowców i to właśnie w przypadku tego typu zakażeń przepisywany jest najczęściej.

Z racji swojej dużej siły działania niestety lek ten ma wiele złych opinie jeśli chodzi o skutki uboczne. Przede wszystkim bardzo częstym jest pojawianie się wymiotów, biegunek oraz dość intensywnych bóli brzucha. Objawy te potrafią występować już następnego dnia po przyjęciu pierwszej tabletki leku.

Azycyna nie została także nigdy przebadana pod kątem bezpieczeństwa dla osób mających różne schorzenia wątroby, i z tego powodu nie zalecane jest stosowanie u osób, które borykają się z chorobami tego organu. W przypadku pojawienia się problemów z wątrobą u osób zdrowych lek należy odstawić i skonsultować się z lekarzem. Azycyna może także powodować ogólne osłabienie, a do tego bóle mięśni. Z tego powodu krótko po przyjęciu antybiotyku nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych.

Choć opinie o leku w kwestii skutków ubocznych nie są zbyt dobre, to jednak pod względem skuteczności antybiotyk zazwyczaj jest chwalony. Efekty pojawiają się dość szybko i lek szczególnie dobrze pomaga w przypadku poważnych zakażeń bakteryjnych górnych dróg oddechowych. Niekiedy przepisywany jest także przez lekarzy kobietom cierpiącym na bakteryjne zakażenia pochwy.

Lek dostępny jest w aptekach zarówno w tabletkach, jak i w formie granulek, które służą do przygotowania płynu, który następnie należy wypić. Dawkowanie powinno być ściśle ustalone przez lekarza i konsultacja ze specjalistą jest tutaj obowiązkowa. Ilość przyjmowanego leku zależna jest tutaj od danej choroby i jej intensywności.

Azycyna nie może być antybiotykiem przyjmowanym długotrwale. Cena antybiotyku waha się w internetowych aptekach w granicach 20zł za opakowanie zawierające 6 powlekanych tabletek.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *