Blizny Potrądzikowe – Co robić?

Blizny Potrądzikowe
Blizny Potrądzikowe

Blizny potrądzikowe – gdy nie leczysz trądziku właściwie

Gdy pacjent nie leczy trądziku właściwie to pojawiają się blizny potrądzikowe – są to brzydkie zmiany skórne, które pokazują, że w tym miejscu na skórze był problem. Blizny pojawiają się tam, gdzie był pryszcz, który na przykład został zainfekowany lub wyciśnięty.

Lekarze oraz kosmetyczki ostrzegają, że nie wolno wyciskać pryszczy, bo po pierwsze można wygenerować w ten sposób bliznę lub rozsiać pryszcze po całej twarzy, przyczyniając się nawet do zakażenia cery.

Blizny potrądzikowe to ubytek na skórze, rodzajem dziurki, która szpeci. Czasami blizny pozostawia ospa wietrzna, czasem inne choroby. Trądzik zostawia blizny u tych młodych osób, które rozdrapują pryszcze lub je wyciskają – osoby mające trądzik neuropatyczny potrafią drapać krostki aż do krwi, bo chcą się ich pozbyć. Efektem są blizny, zrogowacenia, czyli brzydka cera – przeważnie na twarzy, czasem na dekolcie, bo te miejsca najłatwiej drapać.

Blizny potrądzikowe leczenie

Blizny potrądzikowe można leczyć, czyli pozbywać się ich. Domowymi sposobami takie blizny można jedynie rozjaśnić, ale prawidłowe i skuteczne leczenie przeprowadzają jedynie lekarz dermatolog lub kosmetyczka. Peelingami oraz urządzeniami stosowanymi w kosmetyce można blizny wyrugować z cery.

Dermabrazja i mikrodermabrazja pomagają usunąć blizny z cery poprzez złuszczanie głowicami diamentowymi cery. Dzięki stosowaniu takich zabiegów blizny znikają. Jednak oba te zabiegi są kosztowne, jeden wiąże się z koniecznością wydatkowania 150-200 złotych, a potrzebna jest seria zabiegów, czyli pięć zabiegów. A to już wydatek 1000 złotych.

Środki wybielające i peelingi kupione w drogerii pozwalają zatuszować lekko blizny, ale nie usuną ich. Plusem takich domowych metod jest cena – wystarczy wydać 10-20 złotych. Pytanie: czy chcemy tuszować blizny, czy skutecznie je zwalczać? Na to pytanie odpowie każda osoba mając trądzik. Pomocna jest maseczka z pięciu tabletek aspiryny rozpuszczonej w wodzie, z dodatkiem jogurtu. Taka mieszanka nałożona na twarz pomaga i koi poranioną cerę. Jednak najlepiej prześledzić ofertę salonów kosmetycznych, które reklamują usługi związane z rugowaniem blizn potrądzikowych z cery.

Podsumowując, Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepiej leczyć trądzik niż go wyciskać i drapać, bo wtedy unikniemy walki z bliznami potrądzikowymi. Jednak, gdy mleko już się rozlało, a blizny powstały to należy uczynić wszystko, aby pozbyć się tej wątpliwej ozdoby. Nie tylko kobietom przeszkadzają blizny, także panowie chcą mieć czystą i wypielęgnowaną cerę. Czysta cera, manicure i pedicure to wizytówki współczesnego, zadbanego człowieka. Blizny nie wpisują się w żadne trendy i mody. Szpecą i pokazują, że dany człowiek zmagał się z trądzikiem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Z najtańszych sposobów pomaga sok z cytryny na przebarwienia potrądzikowe, a na blizny żel z aloesem do smarowania skóry. Ale to minimalna pomoc. Skala stopniowo rośnie, jak wspomniane w artykule: peelengi, mikrodermabrazja etc. Z racji wykonywania tych zabiegów w pewnej częstotliwości, zalecam odłożenie zaledwie trochę większej sumy na laser. Mi dermatolog powiedział, że to jedyna w pełni skuteczna opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *