Brevoxyl – Opinie, Skład, Działanie, Cena
Trądzik pospolity, grudkowo-krostkowy oraz zaskórnikowy, leczy się preparatem o nazwie Brevoxyl. Jest to maść, którego używać należy 1-2 razy dziennie na umytą skórę, w miejscach z trądzikiem. Preparat nie może dostać się do oczu, ust oraz nosa. Maść może odbarwić ubranie, dlatego warto unikać kontaktu preparatu z ubraniem.
Jak działa Brevoxyl?
Preparat zmniejsza ilość bakterii, powoduje zmniejszenie ilości trądziku, hamuje powstawanie zaskórników. Warstwa rogowa naskórka jest złuszczana a pory skóry są odblokowane. Naskórek wraca do normy i trądzik znika.
Jaki skład ma Brevoxyl?
Brevoxyl zawiera 4 procent nadtlenku benzoilu, dimetyloizosorbid, alkohol stearylowy, simeticon, alkohol cetylowy, alginian propylenoglikolu, wodę oczyszczoną, substancję zapachową X-23304. Tuba Benzoilu ma 40 gramów objętości.
Czy po Brevoxylu występują skutki uboczne?
Za pierwszym razem, czyli po pierwszym zastosowaniu maści, może pojawić się pieczenie, a później skóra może być zaczerwieniona oraz złuszczyć się. Jednak te objawy szybko znikają, więc nie należy się nimi przejmować. Jeśli nie znikną po 2-3 dniach, wówczas dobrze jest poradzić się dermatologa.
Kiedy nie można stosować preparatu?
Preparat jest łagodny, ale nie mogą go stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Stosowanie leku przez młode mamy możliwe jest czasami po konsultacji lekarskiej. Wizyta u dermatologa jest zatem koniecznością.
Ile kosztuje Brevoxyl, Jaka jest Cena?
Tubkę Brevoxylu można kupić za 24-26 złotych. Zatem jest to cena całkiem przystępna. Lek dostępny jest bez recepty.
Aby lek zaczął działać należy go stosować przez 2-3 miesiące, nigdy nie wolno nakładać go na makijaż, a po jego użyciu dokładnie myje się ręce.
Jak przechowywać Brevoxyl?
Brevoxyl należy przechowywać poza zasięgiem dzieci oraz w temperaturze niższej niż 25 stopni Celsjusza. Jest to najlepszy sposób przechowywania leku, nie wolno go wystawiać na promienie słoneczne, ponieważ źle wpłynie na działanie leku. Poza tym zawsze należy sprawdzać datę ważności leku, bo przeterminowana maść może być bardzo szkodliwa.
U mnie pojawiło się podrażnienie i nie minęło po tych 2-3 dniach, ale lekarz mi powiedział, że to tak niestety już jest. Skóra jest cały czas podrażniona i dbać wtedy trzeba o nią bardziej. Dopiero po dłuższym czasie się ona przyzwyczai do tego. Nie mówię o mocnym pieczeniu, ale o podrażnieniu, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa. Niestety takie skutki większości leków na trądzik.
Ja po używaniu Epiduo miałam podobne podrażnienie. Mi dermatolog powiedziała wprost – nie zaczynaj od maksymalnej dawki, a zwiększaj stopniowo. Najpierw stosowałam raz na 3 dni, potem co 2, a ostatecznie smarowałam się tym codziennie. Dbałam wyjątkowo o twarz. Z apteki mama kupiła mi świetny preparat nawilżający, nie używałam żadnych peelingów, niż enzymatycznych i zamiast drażniących żeli używałam naturalnych mydełek o delikatnym działaniu.